X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Beata Mazurek: zapowiedzi Koalicji Europejskiej to puste hasła

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 16:20
- Politycy PO czy Koalicji Europejskiej mówią wielkie słowa, a kończy się tak, że w Parlamencie Europejskim głosują wbrew polskim interesom - mówiła podczas konferencji rzeczniczka PiS Beata Mazurek.
Beata Mazurek
Beata MazurekFoto: PAP/Radek Pietruszka

Deklarację programową Koalicji Europejskiej podpisali liderzy tworzących ją ugrupowań: PO, PSL, SLD, Nowoczesnej i Partii Zielonych - Grzegorz Schetyna, Władysław Kosiniak-Kamysz, Włodzimierz Czarzasty, Katarzyna Lubnauer oraz Marek Kossakowski.

Wśród dziesięciu punktów programowych znalazły się: Polska wśród liderów UE, Fundusze europejskie dla obywateli i samorządów, Unia lepszej żywności i równych szans dla rolnictwa, Unia zdrowego i dłuższego życia, Unia na rzecz wyrównywania poziomów życia Europejczyków, UE wartości, Unia Europejska dla młodych, Unia wspólnego bezpieczeństwa, Unia czystego powietrza i taniej energii oraz Unia spójna transportowo i komunikacyjnie. Hasło wyborcze KE to "Przyszłość Polski. Wielki Wybór".

Rzeczniczka PiS odniosła się do wspomnianej deklaracji programowej Koalicji Europejskiej. Beata Mazurek podkreśliła, że PO oraz PSL należą w PE od początku do frakcji Europejskiej Partii Ludowej.

- Ta frakcja tak naprawdę pokazała wiele razy, że głosuje wbrew interesom Polaków, polskich obywateli. Najlepszy przykład to dzisiejsze głosowanie w związku z tzw. pakietem mobilności - politycy EPL robią wszystko, by przeforsować niekorzystne rozwiązania dla polskich przewoźników - powiedziała.

- Politycy PO czy Koalicji Europejskiej - celowo to podkreślam, bo chowają się za szyldem Koalicji Europejskiej, wstydzą się własnego szyldu - mówią wielkie słowa, obiecują, zapowiadają wielkie cele, przekonują, jakie to ogromne wpływy mają w Europie, a kończy się tak, że głosują wbrew polskim interesom i nie są w stanie przekonać nikogo z EPL, by głosowania, które godzą w polskich przewoźników, były nieprzyjęte - dodała rzeczniczka PiS.

"Europejskie zapowiedzi Koalicji to puste hasła"

Mazurek przypomniała, że cześć europosłów PO poparła w ubiegłym tygodniu bez poprawek unijną dyrektywę o prawach autorskich, która zmienia zasady publikowania i monitorowania treści w internecie. Zdaniem rzeczniczki PiS, wcześniej politycy Platformy deklarowali, że opowiadają się przeciwko tym rozwiązaniom.

Stwierdziła, że zapowiedzi Koalicji Europejskiej - zawarte w ich deklaracji programowej na wybory do PE - politycy PO i PSL mogli zrealizować przez wiele lat w PE, będąc we "frakcji rządzącej", czyli w Europejskiej Partii Ludowej.

- Jak to jest, panowie z PO, jak to jest, panowie z Koalicji Europejskiej, z waszą wiarygodnością? Ogłaszacie cele, mówicie o działaniach w Europie, a od wielu lat w tej Europie chowacie głowę w piasek, w momencie, kiedy ważą się losy i decyzje ważne dla Polaków, ważne dla Polski. Podejmujecie decyzje, które dla naszego kraju są niekorzystne - mówiła rzeczniczka PiS.

"KE nie jest wiarygodna"

Zdaniem rzeczniczki PiS, wiarygodność obietnic Koalicji Europejskiej można sprawdzić analizując wypowiedzi jej polityków. Jak dodała, weryfikuje je również Prawo i Sprawiedliwość na swoich stronach internetowych.

- Fakty można sprawdzić i o faktach można dyskutować. Poprzez fakty można sprawdzą wiarygodność, której, w naszej ocenie, PO i cała Koalicja Europejska nie ma - oświadczyła Mazurek. Według niej, europejskie zapowiedzi Koalicji, to "puste hasła i puste obietnice".

W czwartek Parlament Europejski poparł propozycje nowych przepisów w sprawie przewoźników drogowych. Sprawa dotyczy kontrowersyjnych regulacji niekorzystnych dla Polski i krajów regionu, które zakładają m.in. objęcie przewoźników drogowych przepisami o delegowaniu pracowników.

Polska sprzeciwia się tym regulacjom. Miały być one poddane pod głosowanie już w marcu, ale z powodu zbyt dużej liczby poprawek powróciły do komisji transportu. Przepisy będą miały wpływ na kilka milionów profesjonalnych kierowców w UE.(

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marcin Palade o sondażu Kantar Polska dla PE: zawiera rażący błąd, który wpływa na wynik

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 16:45
Zagadnienie sondażu wyborczego przygotowanego przez Kantar Polska na potrzeby Parlamentu Europejskiego było głównym tematem, który poruszył gość Polskiego Radia 24 socjolog Marcin Palade. - Zawiera on rażący błąd, który wpływa na prezentowany wynik - podkreślił.
rozwiń zwiń