X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Przyznano nagrody Feniks. Dwie z nich dla Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 14:27
Stowarzyszenie Wydawców Katolickich przyznało nagrody Feniks za płytę "Pieczęć" Antoniny Krzysztoń i Andrzeja Jagodzińskiego oraz album "Melodie na Psałterz Polski. Opera Omnia vols 1 & 2 Mikołaja Gomółki". Wydawcą płyt jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia. 
Antonina Krzysztoń i Andrzej Jagodziński
Antonina Krzysztoń i Andrzej JagodzińskiFoto: PR24

Uroczysta gala wręczenia nagród Feniks 2019 odbędzie się w sobotę 6 kwietnia o godz. 19.30 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie.

O płycie "Pieczęć" śmiało powiedzieć można: mistyczna. Znalazły się na niej kompozycje Antoniny Krzysztoń z akompaniamentem pianisty jazzowego Andrzeja Jagodzińskiego, opartym na chorale i muzyce klasycznej.

Wśród 16 utworów usłyszymy m.in. "Psalm 23", "Hymn brewiarzowy", kompozycje do tekstów bł. Honorata Koźmińskiego, św. Franciszka, św. Pallottiego czy św. Bernarda z Claivaux, a także "Kiedy ranne wstają zrze" oraz "Wszystkie nasze dzienne sprawy" Franciszka Karpińskiego. Płyta nagrana została w bazylice gostyńskiej. Feniksa przyznano w kategorii muzyka chrześcijańska współczesna.

Powstanie pięć albumów dwupłytowych

Nagroda w kategorii muzyka chrześcijańska - klasyczna przyznana została za najbardziej znane i jedyne zachowane do dziś dzieło Mikołaja Gomółki, czyli "Melodie na Psałterz Polski", skomponowane do poetyckiego tłumaczenia psalmów biblijnych Jana Kochanowskiego.

Nagrane zostały przez Chór Polskiego Radia pod kierownictwem artystycznym Agnieszki Budzińskiej-Bennett, do projektu zaproszeni zostali wybitni instrumentaliści z kraju i zagranicy, specjalizujący się w muzyce epoki, m.in. Marc Lewon, profesor lutni w Schola Cantorum Basiliensis, czy renesansowy zespół Compass Viol Consort.

Przedsięwzięcie realizowane jest etapami, do 2020 roku. Powstanie pięć albumów dwupłytowych obejmujących całość "Melodii na Psałterz Polski" - czyli ponad 150 krótkich utworów utrzymanych w układzie czterogłosowym.

W booklecie poza opisami merytorycznymi znajdują się teksty wszystkich śpiewanych psalmów po angielsku oraz w przekładzie Jana Kochanowskiego.

Feniks to doroczna nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich przyznawana nieprzerwanie od 1999 roku. Otrzymują ją twórcy wybitnych dzieł promujących wartości chrześcijańskie.

kad

Czytaj także

Antonina Krzysztoń: "Pieczęć" to wyprawa ekstremalna

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 08:00
- Jest niczym podróż od świtu do nocy, od początków życia do śmierci, od początków świata do jego końca - opowiadała Antonina Krzysztoń o płycie "Pieczęć" nagranej przy udziale pianisty jazzowego Andrzeja Jagodzińskiego.
rozwiń zwiń