X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Joachim Brudziński: obniżenie stawki PIT nastąpi w tym roku

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 21:12
- Obniżenie stawki PIT będzie miało miejsce w tym roku, ale pamiętajmy, że rok kończy się w grudniu, więc mamy jeszcze trochę czasu - powiedział szef MSWiA Joachim Brudziński. Podkreślił, że propozycje PiS wprowadzane są stopniowo, a wydatki z tym związane są "dobrze policzone". 
Joachim Brudziński
Joachim BrudzińskiFoto: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji / Facebook

Pod koniec lutego prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki na konwencji partii w Warszawie zapowiedzieli nowe propozycje programowe - tzw. nową piątkę PiS. Wśród nich znalazły się: wprowadzenie 500 plus od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, obniżenie PIT do 17 proc. i podwyższenie kosztów uzyskania przychodu, a także "trzynastka" dla emerytów, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych przede wszystkim w małych miastach i na wsiach. 

Zgodnie z zapowiedzią szefowej MRPiPS Elżbiety Rafalskiej 500 plus ma objąć wszystkie dzieci do 18 roku życia od 1 lipca, z kolei większość świadczeń z programu "Emerytura plus" ma zostać wypłacona w maju. 

Pytany w TVP Info, jaka jest szansa na to, że stawka PIT zostanie obniżona jeszcze w tym roku, Brudziński podkreślił, że kilka tygodni temu na konwencji PiS "mówił o tym nie kto inny, jak pomysłodawca tej piątki, Jarosław Kaczyński". 

Joachim Brudziński podkreślił, że propozycje PiS są "dokładnie policzone" i wprowadzane w życie stopniowo. - Obniżenie stawki PIT będzie miało miejsce w tym roku - mówił o tym Jarosław Kaczyński - ale pamiętajmy, że rok kończy się w grudniu, więc mamy tutaj jeszcze trochę czasu - powiedział. 

W środę "Dziennik Gazeta Prawna" informował o tym, że nie tylko zerowy PIT dla młodych, ale również obniżka stawki dla wszystkich do 17 proc. i podwojenie kosztów uzyskania przychodu miałyby zacząć działać jeszcze jesienią 2019 r. - Chcemy nie tylko, by nowe rozwiązania w PIT zostały uchwalone, lecz także, by podatnicy odczuli ich pozytywne skutki już na jesieni – powiedział "DGP" premier Mateusz Morawiecki.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak