X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Publicysta: trzynasta emerytura dywidendą od koniunktury gospodarczej

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 11:26
- Emerytura+ to najlepszy z możlliwych pomysłów na pomaganie seniorom, znacznie lepszy niż np. waloryzacja emerytur - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Siudaj z Gazety Bankowej. We wtorek posłowie rozpoczęli pracę nad projektem ustawy o dodatkowym świadczeniu emerytalnym. Wyniesie ono 1100 złotych brutto. To oznacza, że do rąk emerytów i rencistów trafi 888 złotych i 25 groszy.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Mariola Anna S/Shutterstock.com

Do tak zwanej trzynastej emerytury uprawnionych jest 9 milionów 800 tysięcy emerytów i rencistów. Koszt sfinansowania dodatkowych emerytur wyniesie 10 miliardów 800 milionów złotych.

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 Emerytura+ to także "kiełbasa wyborcza". - Oczywiście, że jest to ruch przedwyborczy i chodzi o zwiększenie poparcia dla PiS. Chodzi też o to, jak to zostało zrobione. To jest naprawdę najlepszy sposób poprawienia sytuacji emerytów. Jeżeli pomagać seniorom to w taki sposób, by nie narzucać na siebie obowiązku robienia tego w sposób ciągły. Tylko wtedy, gdy sytuacja budżetu państwa jest w porządku. Trzynasta emerytura to dywidenda od dobrej koniunktury gospodarczej. Przecież obywatele to wypracowali - tłumaczył Marek Siudaj.

Według Wawrzyńca Konarskiego, politologa z Akademii Finansów i Biznesu Vistula programy społeczne Prawa i Sprawiedliwości, w tym Emerytura+, to "inteligentna próba wykorzystania koniunktury gospodarczej przez obecnie rządzących Polską".

- Jestem jednak wobec Emerytura+ sceptyczny. Dla mnie to czysty chwyt wyborczy, ponieważ to rozwiązanie zostało wymyślone w roku wyborczym - powiedział w PR24 Wawrzyniec Konarski. Zastrzegł, że miałby inny stosunek do tego świadczenia, gdyby premier Mateusz Morawiecki "był uprzejmy zapowiedzieć, że jest to stała forma niedoceniania emerytów i rencistów".

- Oczywiście, wszyscy mamy rodziców w wieku senioralnym, oni mają swoje potrzeby. Muszę jednak myśleć, czy to chwyt wyborczy, czy raczej początek strategii, którą będą stosować także inne rządy. Gdyby były dowody, że budżet będzie wydolny, to apel premiera Morawieckiego o jednomyślność miałby sens. W tym wypadku jednomyślność ma pokazać zwartość obozu rządzącego w kontekście najbliższych wyborów - dowodził Konarski.

Pomoc dla emerytów i rencistów w postaci dodatku dla każdego z nich jest jedną z deklaracji, które znalazły się w tzw. Nowej Piątce Prawa i Sprawiedliwości.

Więcej w nagraniach.

Gospodarzem audycji był Ryszard Gromadzki

Polskie Radio 24/tj/tb

------------------------------

Data emisji: 02.04.19

Godzina emisji: 10.33, 11.09


Zobacz więcej na temat: emerytura senior
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak