X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rozbity gang paliwowy. Co tydzień granicę przekraczało kilkanaście cystern

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 07:32
Trzynaście osób z międzynarodowego gangu zatrzymały polskie i niemieckie służby. Podejrzane są o sprzedawanie oleju opałowego jako pełnowartościowe paliwo samochodowe.
Zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o kierowanie grupą przestępczą
Zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o kierowanie grupą przestępcząFoto: CBŚP

Współpraca polskich i niemieckich służb doprowadziła do wykrycia na terenie Niemiec nielegalnej bazy paliw. Niemiecka spółka skupowała olej opałowy i smarowy i po dodaniu środków chemicznych sprzedawała w Polsce jako pełnowartościowy olej napędowy. Przestępcy fałszowali też dokumenty, dzięki którym paliwo mogło trafić do odbiorców.

Każdego tygodnia przez granicę przejeżdżało kilkanaście cystern, a podrabiane paliwo trafiało zarówno na stacje benzynowe, jak i do dużych firm transportowych. Według szacunków służb grupa od 2017 roku mogła w ten sposób wprowadzić na rynek 30 mln litrów fałszywego paliwa. Straty Skarbu Państwa szacuje się na ponad 22 mln zł, niemiecki fiskus stracił ponad 13 mln euro.

W poniedziałek podczas skoordynowanych działań niemieckich policjantów i polskich funkcjonariuszy, w tym stołecznych antyterrorystów i policjantów CBŚP, zatrzymano 13 członków gangu, w tym w Warszawie lidera grupy. Mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, prania pieniędzy i przestępstw skarbowych. Zabezpieczono mienie o wartości 380 tys. zł.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sprowadzali śmieci z Niemiec do Polski, zarobili ponad milion złotych. CBŚP rozbiło gang

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2018 07:00
Prokuratura Okręgowa w Tarnowie przedstawiła 8 osobom zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej nielegalnie sprowadzającej śmieci z Niemiec do Polski. Trafiały one na wysypiska m.in. w Zgierzu. Podejrzani mieli na tym zarobić 1,2 mln złotych.
rozwiń zwiń