X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jan Krzysztof Ardanowski: nasza pomoc rolnikom ws. suszy w 2018 r. była największa w UE

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 11:21
- Wystąpiłem do Komisji Europejskiej o przesunięcie około 1 mld zł z obecnej edycji "Programu rozwoju obszarów wiejskich" na inwestycje związane z zapobieganiem suszy. Dlatego że trzeba pomóc rolnikom w inny sposób, niż tylko pieniężnie rekompensując straty upraw – powiedział w audycji "Gość Polskiego Radia" Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi.
Audio
  • 02.04.2019 minister Jan Krzysztof Ardanowski o wsparciu rolników i najważniejszych sprawach związanych z rolnictwem.
Krzysztof Ardanowski
Krzysztof ArdanowskiFoto: PR24/Adam Koniecki

W ubiegłym roku wielu rolnikom dała się we znaki susza. Ponad 2 tys. gmin w Polsce zostało dotkniętych stratami z powodu niedostatku lub braku wody. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazała, jak powiedział Jan Krzysztof Ardanowski, ponad 2 mld 200 mln zł w ramach pomocy suszowej. Pieniądze trafiły także do tych, których uprawy zostały zniszczone już w co najmniej 30 proc.

- Ta pomoc była największa w ostatnich 30 latach i największa w zeszłym roku w Unii Europejskiej. Niemcy, gdzie również nastąpił problem z suszą, przekazali 340 mln euro, my po przeliczeniu wsparliśmy rolników 500 mln euro - podkreślił minister rolnictwa i rozwoju wsi.

Jan Krzysztof Ardanowski zaznaczył, że także w tym roku jego resort jest przygotowany na podobny scenariusz, bo zagrożenie suszą istnieje. - Oczywiste jest to, że państwo wspiera poszkodowanych rolników. Ale najgorsze, że zeszły rok był trudniejszy niż 2017, a widać, że są zmiany klimatyczne. W zimę w znacznej części Polski nie było praktycznie opadów śniegu, który jest naturalnym dostarczycielem wody - powiedział.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi podkreślił więc, że jego resort chce podjąć działania, które pozwolą zapobiegać suszy. - Wystąpiłem do Komisji Europejskiej o przesunięcie około 1 mld zł z obecnej edycji "Programu rozwoju obszarów wiejskich" na inwestycje związane z zapobieganiem suszy, czyli m.in. na nawodnienia czy na dopłaty dla rolników do pomp do studni. Dlatego że trzeba pomóc rolnikom w inny sposób, niż tylko pieniężnie rekompensując straty upraw - zaznaczył Jan Krzysztof Ardanowski.

Audycję prowadziła Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.

Polskie Radio 24/bb

------------------------------------

Data emisji: 02.04.2019

Godzina emisji: 10.07

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak