X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Konwencja PiS w Gdańsku. "Piątka plus", walka o wolność słowa w internecie

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 13:45
Prawo i Sprawiedliwość wprowadzi do polskiego prawa regulacje unijne dotyczące tzw. ACTA 2, tak, aby ograniczyć ich negatywne skutki dla wolności w internecie. Taką deklarację złożył na konwencji PiS w Gdańsku lider partii Jarosław Kaczyński.
Audio
  • Przemówienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego podczas konwencji w Gdańsku
  • Przemówienie premiera Mateusza Morawieckiego podczas konwencji w Gdańsku
  • Przemówienie Anny Fotygi podczas konwencji PiS w Gdańsku
Konwencja PiS w Gdańsku
Konwencja PiS w GdańskuFoto: PAP/Adam Warżawa
  • Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oświadczył, że od dzisiaj nie będziemy mówili o "piątce", a "piątce plus", ten plus to wolność
  • Prezes PiS podkreślił, że wolność to pojęcie, które leży w centrum kultury i cywilizacji europejskiej i określa "sens naszej historii"
  • PiS dokona tego typu implementacji, że wolność będzie zachowana - zadeklarował Jarosław Kaczyński, odnosząc się do przyjętej przez PE dyrektywy ACTA2. Podobną deklarację złożył premier Mateusz Morawiecki. - Chcę obiecać wszystkim internautom, że będziemy walczyć o wolność słowa w internecie - powiedział
  • Musimy mierzyć wysoko. Mierzymy wysoko - powiedział szef rządu. Dodał, że wierzy, że za 10 lat Polska może być częścią G-20
  • Premier mówił o zwiększania dochodów i roli portów w Gdańsku, Gdyni, Szczecinie i Świnoujściu. - Z morzem wiążemy wielkie nadzieje - podkreślił Mateusz Morawiecki
  • Anna Fotyga zadedykowała kampanię b. prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, który - jak mówiła - włożył olbrzymi wkład w koncepcję i rozumienie polskiego miejsca w UE
  • W Gdańsku PiS zaprezentowało kandydatów do PE z okręgu pomorskiego

Prezes PiS podkreślił, że kwestia wolności dla jego ugrupowania jest podstawowa. - Polska pozostanie wyspą wolności - podkreślił Jarosław Kaczyński i dodał, że od dziś podstawą programu wyborczego PiS będzie "piątka plus".

pap jarosław kaczyński 1200.jpg
Jarosław Kaczyński: wolność określa sens naszej historii

- Te wszystkie sprawy, to znaczy 500+, Emerytura plus, zwolnienie od podatku PIT do 26. roku życia, obniżenie podatku i podniesienie sumy wolnej od kosztów pracy, wreszcie infrastruktura, rozbudowa komunikacji na terenie całej Polski - to pięć. A plus - to wolność - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Do przyjętej przez Parlament Europejski dyrektywy o prawach autorskich odniósł się na konwencji także premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zapowiedział, że Prawo i Sprawiedliwość będzie walczyło o wolność w internecie.

- Chcę z tego miejsca obiecać wszystkim naszym wspaniałym youtuberom, blogerom, influencerom, forumowiczom, wszystkim internautom, że będziemy walczyć o wolność słowa w internecie, że to jest dla nas niezbywalny imperatyw wolności gospodarczej. Drodzy internauci, jesteśmy z wami! - przekonywał na konwencji szef rządu.

pap premier mateusz morawiecki 1200.jpg
Premier: będziemy walczyć o wolność słowa w internecie

W swoim wystąpieniu premier podkreślił, że swoboda w internecie i gospodarka cyfrowa są bardzo ważne dla rozwoju gospodarki i usług.

Zdaniem Mateusza Morawieckiego o przyjęciu przez europarlament dyrektywy o prawach autorskich - zgodnie z którą właściciele wyszukiwarek będą zobowiązani do odprowadzania opłaty na rzecz wydawców prasy, a witryny internetowe mają filtrować treści pod kątem ewentualnego łamania praw autorskich - zadecydowały między innymi głosy eurodeputowanych Platformy Obywatelskiej.

- To my możemy UE i całemu światu pokazać koncepcję, umiejętność i możliwości współpracy, która służy wszystkim - mówiła na konwencji europosłanka PiS, była szefowa MSZ Anna Fotyga, która na pomorskiej liście partii wystartuje z pierwszego miejsca w wyborach do PE.

- Jesteśmy zjednoczeni w całej Europie Środkowej i Wschodniej, dlatego że dawno ustawodawstwo nie pokazywało takich różnic w obrębie UE - różnic między starą Unią, tymi państwami rozwiniętymi i nową Unią - Europą Środkową i Wschodnią, a przecież nas nie trzeba uczyć tej równości - wolni z wolnymi, równi z równymi, zacni z zacnymi - mówiła Anna Fotyga.

Europosłanka zadedykowała kampanię b. prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, który - jak mówiła - włożył olbrzymi wkład w koncepcję i rozumienie polskiego miejsca w UE.

Podczas konwencji zaprezentowano również kandydatów do Parlamentu Europejskiego z okręgu pomorskiego.

Przeciwko ACTA 2 w głosowaniu, które odbyło się we wtorek, opowiedzieli się eurodeputowani Prawa i Sprawiedliwości, Polskiego Stronnictwa Ludowego i jeden europoseł Sojuszu Lewicy Demokratyczne j - Unii Pracy. Siedmiu przedstawicieli Platformy Obywatelskiej zagłosowało za przyjęciem dyrektywy, czterech było przeciw. Od głosu wstrzymali się dwaj eurodeputowani SLD.

Dyrektywę popierali między innymi artyści i wydawcy prasowi - przekonywali, że na nielegalnych kopiach tracą niezależni twórcy, a zyskują informatyczne giganty. Przeciwna była część internautów. Ich zdaniem ACTA 2 to próba ocenzurowania sieci.

Na implementację dyrektywy kraje Unii Europejskiej mają 2 lata.

mr

Czytaj także

Konwencja PiS w Gdańsku z udziałem Jarosława Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 11:11
W Gdańsku zakończyła się konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości z udziałem prezesa Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. - PiS dokona takiej implementacji dyrektywy o prawie autorskim, że wolność będzie zachowana. Dlatego od dzisiaj nie będziemy mówili o "piątce", a "piątce plus". Ten plus to wolność - podkreślił lider partii.
rozwiń zwiń