X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Konwencja PiS. Nowa obietnica Jarosława Kaczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 13:18
- Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Gdańsku padła jasna deklaracja ze strony Jarosława Kaczyńskiego, że jeśli ta partia nadal będzie rządzić, to PiS zaimplementuje dyrektywę ACTA2 w ten sposób, żeby wolność była zachowana – powiedział w Polskim Radiu 24 Karol Gac, dziennikarz tygodnika "Do Rzeczy".
Audio
  • 30.03.19 Karol Gac o konwencji PiS w Gdańsku
  • 30.03.19 Prof. Łukasz Młyńczyk o konwencji PiS w Gdańsku
Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Gdańsku
Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Gdańsku Foto: PAP/Adam Warżawa

W Gdańsku zakończyła się konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości z udziałem prezesa Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. - PiS dokona takiej implementacji dyrektywy o prawie autorskim, że wolność będzie zachowana. Dlatego od dzisiaj nie będziemy mówili o "piątce", a "piątce plus". Ten plus to wolność - podkreślił lider partii.

51121334-9b4f-4739-8e57-3a58a4ac87d0.jpg
Konwencja PiS w Gdańsku. "Piątka plus", stop ACTA 2, walka o wolność słowa w internecie

- Konwencja przebiegała pod dwoma hasłami. Pierwsze to wolność, a w ślad za nim – ACTA2. Konwencja została zbudowana wokół ostatniego głosowania w Parlamencie Europejskim w sprawie tej dyrektywy. To ciekawy akcent, bo nic nie wskazywało na to, że to będzie tematem głównym. Ale biorąc pod uwagę to, jak zagłosowali politycy Platformy Obywatelskiej – wbrew wcześniejszym deklaracjom swojej partii -  wydaje się to dość dobrym posunięciem Prawa i Sprawiedliwości – powiedział w Polskim Radiu 24 Karol Gac.  

Jego zdaniem zaakcentowanie tej kwestii w kampanii "nic nie kosztowało" – A partia rządząca może zyskać niezdecydowanych wyborców bądź też tych, którzy do tej pory nie głosowali. Implementacja tych zapisów do prawa krajowego jest czymś bardzo ważnym. Deklaracja prezesa Kaczyńskiego jest taka, że jeżeli PiS wygra wybory jesienią, to kruczkami prawnymi storpeduje tę dyrektywę – powiedział dziennikarz.

Odniósł się także do wystąpienia szefa rządu. - Premier Mateusz Morawiecki zrobił ukłon do twórców internetowych. Mówił o jutuberach, vlogerach i influenserach. To puszczenie oka do młodej grupy wyborców. To może być ten impuls, który spowoduje, że pójdą oni do wyborów. Premier nakreślił też cel; wskazał jak Polska ma się rozwijać gospodarczo przez najbliższe lata – skomentował Karol Gac.

de264538-48d5-444a-a530-955eb25db041.jpg
Premier: będziemy walczyć o wolność słowa w internecie

O konwencji PiS na antenie Polskiego Radia 24 mówił także politolog prof. Łukasz Młyńczyk z Uniwersytetu Zielonogórskiego. - Internauci to podstawowy target wyborczy. Prezes Jarosław Kaczyński był zmuszony odczytać ACTA2 w taki sposób i tak to zdyskontować. Trudno powiedzieć, jakie jest oddziaływanie słów szefa PiS na młodzież. Może powstać przekonanie, że PiS to dobry wybór. Kategoria wolności w internecie to sprawa dość abstrakcyjna. Dlatego to propozycja dla młodych ludzi, a nie dla twardego elektoratu. Zapowiada się wysoka frekwencja podczas wyborów. To propozycja wyciągnięcia ręki do wyborców niezdecydowanych – powiedział gość PR24.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiała Maria Furdyna.

Polskie Radio 24/bartos

--------------------------

Data emisji: 30.03.2019

Godzina emisji: 12.05

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: wolność określa sens naszej historii

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 11:40
- PiS dokona takiej implementacji dyrektywy o prawie autorskim, że wolność będzie zachowana; dlatego od dzisiaj nie będziemy mówili o "piątce", a "piątce plus"; ten plus to wolność - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w sobotę podczas konwencji regionalnej w Gdańsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory do PE. PiS przedstawiło kandydatów z okręgu pomorskiego

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 13:35
Anna Fotyga otwiera listę Prawa i Sprawiedliwości w okręgu pomorskim w wyborach do Parlamentu Europejskiego, a "dwójką" jest wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin. Podczas konwencji w Gdańsku partia zaprezentowała swoich dziesięciu kandydatów.
rozwiń zwiń