X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Konwencja PiS w Gdańsku z udziałem Jarosława Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 11:11
W Gdańsku zakończyła się konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości z udziałem prezesa Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. - PiS dokona takiej implementacji dyrektywy o prawie autorskim, że wolność będzie zachowana. Dlatego od dzisiaj nie będziemy mówili o "piątce", a "piątce plus". Ten plus to wolność - podkreślił lider partii.
Audio
  • Przemówienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego podczas konwencji w Gdańsku
  • Przemówienie premiera Mateusza Morawieckiego podczas konwencji w Gdańsku
  • Przemówienie Anny Fotygi podczas konwencji PiS w Gdańsku
Prezes PiS Jarosław Kaczyński (w środku) i premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji regionalnej Prawa i Sprawiedliwości
Prezes PiS Jarosław Kaczyński (w środku) i premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji regionalnej Prawa i SprawiedliwościFoto: PAP/Adam Warżawa

Transmisja wideo z konwencji PiS w Gdańsku:

RELACJA:

12.10

12.09

12.06

12.02

12.00

Rozpoczęła się prezentacja kandydatów do Parlamentu Europejskiego z okręgu pomorskiego. Przemawia Anna Fotyga.

11.55

- Chcemy, aby UE była unią państw równych sobie, państw wolnych, państw traktowanych tak samo. Chcemy rzeczywistej równości i wolności - zaznaczył premier.

11.50

11.48

- Europa wyrosła na wolności słowa. To właśnie doprowadziło nas do swobód, do demokracji. Wolność i równość w UE jest bardzo ważna - podkreślił premier. - Jestem przekonany, że nasi europarlamentarzyści będą najlepszą reprezentacją Polski w Europie - dodał Mateusz Morawiecki.

11.47

Mateusz Morawiecki: będziemy robili wszystko, aby zapewnić wolność. To niezbywalny czynnik całego naszego działania.

11.45

11.44

Premier: aby walczyć o interesy Polski w UE, musimy mieć dobrą reprezentację. Ludzie z Koalicji Europejskiej, którzy mają usta pełne frazesów o wolności, zagłosowali przeciwko wolności w internecie.

11.42

11.38

11.34

Przemawia premier Mateusz Morawiecki.

11.33

Prezes PiS: od dziś nie mówimy już o "nowa piątka PiS", a o "nowa piątka plus", bo plus to wolność.

11.32

11.30

11.28

Prezes PiS: prawo w nowoczesnym państwie musi być jasne, przejrzyste i równe dla wszystkich.

11.27

- Wolność powinna być także zapewniona w życiu codziennym, a człowiek, który żyje w biedzie i patrzy na biedę swojej rodziny, wolny nie jest - dodał Jarosław Kaczyński.

11.26

Prezes PiS: w państwie demokratycznym musi być zapewniona wolność - wolność słowa, działania, możliwość wpływu obywateli na władzę.

11.25

- Wolność to prawo jednostki, grup społecznych do działania. To także wolność narodów. My Polacy wiemy, jak bardzo jest to ważne - podkreślił Jarosław Kaczyński.

11.23

Prezes PiS: droga wolności, która idzie przez świat miała różne punkty kulminacyjne, jak ten, którym było powstanie Solidarności - ruchu ku wolności, z którego możemy być dumni.

11.20

- Wolność to szczególne pojęcie, którego treścią jest wartość, która leży w centrum kultury europejskiej wyrosłej z chrześcijaństwa, w centrum naszej kultury. To wartość, która określa sens naszej historii - powiedział Jarosław Kaczyński.

11.18

Przemawia prezes PiS Jarosław Kaczyński.

11.12

Rozpoczęła się regionalna konwencja PiS w Gdańsku.

11.04

10.50

Konwencja regionalna ugrupowania odbędzie się na dziedzińcu Fahrenheita Politechniki Gdańskiej.

10.45

Jak wynika z nieoficjalnych informacji Polskiej Agencji Prasowej uzyskanych w partii, podczas konwencji lider ugrupowania rozszerzy tzw. piątkę PiS o kolejną propozycję programową dotyczącą "bardzo ważnego tematu". Politycy PiS, z którymi rozmawiała PAP nie chcieli podać szczegółów tej propozycji. - Z badań, które przeprowadziliśmy wynika, że jest to ważny temat dla społeczeństwa, dlatego nie mieliśmy wątpliwości, że należy go podjąć - mówił jeden z działaczy PiS.

Wicepremier Jarosław Gowin i wicemarszałek Senatu Adam Bielan zapowiedzieli, że rozszerzenie "piątki" będzie "bezkosztowe dla budżetu".

Podczas konwencji poza Jarosławem Kaczyńskim głos zabiorą też premier Mateusz Morawiecki oraz liderka pomorskiej listy kandydatów PiS do Parlamentu Europejskiego Anna Fotyga.

Lista PiS w okręgu

PiS pełną listę kandydatów z tego okręgu zaprezentowało przed tygodniem. Poza Fotygą na liście znaleźli się: wiceminister kultury Jarosław Sellin oraz b. radna sejmiku wojewódzkiego Danuta Sikora. Na czwartym miejscu listy jest poseł Piotr Muller, a na piątym senator Antoni Szymański. Kolejne miejsca na liście zajmują Arleta Kurzelewska, Danuta Białooka-Kostenecka, Karol Rabenda z Porozumienia oraz Patryk Demski. Pomorską listę PiS zamyka wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk.

Sobotnia konwencja w Gdańsku będzie kolejną z cyklu konwencji regionalnych partii w czasie trwającej kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. PiS zainaugurował ją spotkaniem w Jasionce pod Rzeszowem, które odbyło się na początku marca. Wówczas zaprezentowano Europejską Deklarację Programową, pod którą podpisali się wszyscy liderzy list partii w poszczególnych okręgach.

Czytaj więcej
pap_pis1200.jpg
PiS zaprezentowało Deklarację Europejską. "12 punktów, tak jak 12 gwiazd na fladze UE"


Deklaracja zawiera 12 punktów: działania na rzecz powrotu UE do wartości, zabieganie o interesy polskich rolników, obronę prawa rodziców do wychowania dzieci, obronę równego traktowania polskich firm, wynegocjowanie korzystnego dla Polski unijnego budżetu. Znalazły się w niej też punkty dotyczące bezpiecznych granic Europy, niezależności energetycznej Europy, tej samej jakości produktów w całej Europie czy Europy równych szans. W deklaracji zapisano też sprawiedliwą politykę klimatyczną Europy, zrównoważony rozwój jako podstawy silnej UE czy STOP nielegalnej imigracji.

"Nowa piątka"

Pod koniec lutego prezes Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki na konwencji partii w Warszawie zapowiedzieli nowe propozycje programowe - tzw. nową piątkę PiS. Wśród nich znalazły się: wprowadzenie 500 plus od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, obniżenie PIT do 17 proc. i podwyższenie kosztów uzyskania przychodu, a także "trzynastka" dla emerytów, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych przede wszystkim w małych miastach i na wsiach.

Czytaj więcej
Pis 1200 pap.jpg
Komentarze po konwencji PiS we Wrocławiu. "Duży akcent na politykę społeczną"


W lutym Komitet Polityczny PiS podjął decyzje dotyczące "jedynek" i "dwójek" na listach w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wśród "jedynek" są m.in.: szef MSWiA Joachim Brudziński, wicepremier Beata Szydło, Jacek Saryusz-Wolski, Ryszard Czarnecki, wicemarszałek Senatu Adam Bielan, Witold Waszczykowski, Elżbieta Kruk, Karol Karski, Tomasz Poręba, Zdzisław Krasnodębski, minister edukacji Anna Zalewska i Anna Fotyga.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów.

msze, mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: "nowa piątka PiS" ma dać nowy impuls makroekonomiczny

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 06:46
Premier Mateusz Morawiecki zainaugurował w poniedziałek akcję informacyjną nt. nowej "piątki PiS. "Ruszamy w Polskę" - zapowiedział premier. Nasze propozycje są dla wszystkich, nasza polityka ma za zadanie przywracać nadzieję - podkreślił szef rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: droga do sprawiedliwej Polski to droga do poprawy losu Polaków

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 11:38
- Jeśli nie zwyciężymy w kolejnych wyborach Polska zacznie się cofać; nasi przeciwnicy z całą pewnością nie potrafiliby kontynuować naszej polityki - ocenił prezes PiS Jarosław Kaczyński. Musimy walczyć o przekonania, o duszę każdego Polaka; to jedyna droga do trzech zwycięstw - podkreślił.
rozwiń zwiń