X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Marek Gróbarczyk: ogłaszam program budowy nowego żaglowca, który zastąpi Dar Młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 00:05
- Chciałbym ogłosić program budowy nowego żaglowca, który zastąpi Dar Młodzieży, a także wielki konkurs narodowy na wybór nazwy dla tego nowego żaglowca - powiedział w czwartek w Gdyni minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. 
Audio
  • Marek Gróbarczyk zapowiedział budowę nowego żaglowca, który zastąpi Dar Młodzieży. Relacja Anny Rębas (IAR)
Marek Gróbarczyk
Marek GróbarczykFoto: PAP/Adam Warżawa

Budowę nowego żaglowca szkoleniowego Marek Gróbarczyk ogłosił podczas uroczystości powitania na skwerze Kościuszki w Gdyni Daru Młodzieży, który zakończył w czwartek rejs dookoła świata. W trakcie podróży jednostka odwiedziła 23 porty w kilkunastu państwach. Rejs zorganizowano dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

PAP Rejs Niepodległości Dar Młodzieży 1200.jpg
Koniec Rejsu Niepodległości. Organizatorzy podsumowali dziesięć miesięcy żeglugi

- Po 10 miesiącach długiego rejsu Dar Młodzieży wrócił do domu, kończąc w ten sposób Rejs Niepodległości. Przemierzył trzy oceany, wiele mórz, zawitał w 23 portach. To trzecia wielka wyprawa polskiego żaglowca. Witam was w Polsce, witamy was w ojczyźnie i witam was w Gdyni. To był trudny rejs, trzeba było się zmierzyć z żywiołem, własnymi słabościami, szukać zaufania wśród załogantów, co jest podstawą w pracy na morzu. Wypłynęliście z wielkim, ważnym przesłaniem: powiedzieć światu, że Polska jest najważniejsza. Dobrze wypełniliście to zadanie. Dziękuję wam za to - mówił minister. 

Marek Gróbarczyk, zwracając się do młodej załogi Daru Młodzieży, powiedział, że są "nową falą ludzi morza, gospodarki morskiej, rozwoju tej branży". - Ta branża jest dla nas niezwykle ważna, ona musi być i będzie kołem zamachowym całej gospodarki Polskiej. Przywiązujemy do tego ogromną wagę. I dzisiaj to zadanie na was będzie spoczywać. Ale popłynęliście też w świat, aby powiedzieć światu, że Polska jest morska i morską pozostanie, i nikt tego nie zmieni. I zaznaczyliście naszą obecność w świecie - podkreślił. 

- W tym uroczystym dniu chciałbym ogłosić nowy program. To program budowy nowego żaglowca, który zastąpi Dar Młodzieży. I dzisiaj również ogłaszam wielki konkurs narodowy na wybór nazwy dla tego nowego żaglowca. Chciałbym, żebyśmy wszyscy w tym przedsięwzięciu uczestniczyli - oświadczył Marek Gróbarczyk.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak