X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Koniec Rejsu Niepodległości. Organizatorzy podsumowali 10 miesięcy żeglugi

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 22:26
Uroczysta gala oficjalnie zakończyła Rejs Niepodległości. W siedzibie Portu Morskiego w Gdyni organizatorzy rejsu podsumowali 10 miesięcy żeglugi i podziękowali uczestnikom, załodze oraz sponsorom.
Audio
  • Michał Kania z Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej: Dar Młodzieży przebył ponad 38 tys. mil morskich (IAR)
Kapitan Rafał Szymański podczas uroczystości zakończenia Rejsu Niepodległości i powitania żaglowca Dar Młodzieży
Kapitan Rafał Szymański podczas uroczystości zakończenia Rejsu Niepodległości i powitania żaglowca "Dar Młodzieży"Foto: PAP/Adam Warżawa

Michał Kania z Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, podsumowując Rejs Niepodległości, powiedział, że misja promocji Polski w stulecie odzyskania niepodległości zakończyła się pełnym sukcesem.

darr 1200.jpg
Dar Młodzieży przypłynął do Gdyni i zakończył Rejs Niepodległości

- Dar Młodzieży przebył ponad 38 tys. mil morskich, spędził ponad 5772 godziny na otwartym morzu. Znajdował się 313 dni w podróży dookoła świata, a przez jego pokład w portach przewinęło się około setki tysięcy zagranicznych gości. W każdym porcie było organizowane spotkanie biznesowe i kulturalne. Odbyło się przynajmniej 11 spotkań międzyrządowych, podczas których podpisano wiele umów, które w przyszłości będą procentować gospodarczo - powiedział Michał Kania.

Rejs Niepodległości był powtórzeniem wyczynu Daru Pomorza z 1934 roku. Głównym celem przedsięwzięcia była promocja Polski i uświetnienie stulecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Dar Młodzieży opłynął dookoła kulę ziemską, odwiedził 23 porty na pięciu kontynentach. Fregata zawinęła m.in. do Dakaru, Kapsztadu, Singapuru, Osaki, Los Angeles i Panamy, gdzie uczestnicy rejsu wzięli udział w Światowych Dniach Młodzieży.

Zobacz relację z wypłynięcia Daru Młodzieży w rejs 20 maja 2018 roku:

Uroczystości związane z zakończeniem Rejsu Niepodległości trwały przez cały dzień, w ich trakcie minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk ogłosił program budowy nowego polskiego żaglowca szkoleniowego.

Rejs Niepodległości zorganizowały wspólnie Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Uniwersytet Morski w Gdyni oraz Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak