X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Joanna Kopcińska o ACTA2: spróbujemy naprawić unijne przepisy

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2019 20:09
Rzecznika rządu Joanna Kopcińska zapowiedziała, że polskie władze wdrażając nową dyrektywę Parlamentu Europejskiego o prawie autorskim, będą starały się ograniczyć jej negatywny wpływ na mniejszych twórców. 
Audio
  • Joanna Kopcińska o wdrażaniu dyrektywy cyfrowej (IAR)
Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska
Rzeczniczka rządu Joanna KopcińskaFoto: KPRM/Twitter

Parlament Europejski w głosowaniu przyjął wczoraj dyrektywę cyfrową, nazywaną przez jej przeciwników ACTA2. Nakłada ona między innymi na strony internetowe obowiązek filtrowania treści, pod kątem tego, czy nie zostały one nielegalnie skopiowane. Polski rząd do proponowanych zmian odnosił się krytycznie. 

Joanna Kopcińska mówiła w TVP Info, że rządzący opowiadają się za ochroną praw autorskich, ale jednocześnie są za tym, żeby "nie było cenzury w internecie". Rzeczniczka rządu zwracała też uwagę na możliwe niekorzystne konsekwencje regulacji przyjętych przez Parlament Europejski. Zapowiedziała, że Polska nowe przepisy będzie próbowała "w jakiś sposób - z racji tego, że nie są zbyt precyzyjne - naprawiać i przekonywać, że jednak nie należy karać mniejszych" twórców. 

Dyrektywę popierali między innymi artyści i wydawcy prasowi - przekonywali, że na nielegalnych kopiach tracą niezależni twórcy, a zyskują informatyczne giganty. Przeciwna była część internautów. Od miesięcy organizowali protesty na ulicach wielu europejskich miast. Ich zdaniem dyrektywa cyfrowa to droga do "cenzury w sieci", ponieważ algorytmy stron internetowych nie będą rozróżniały nielegalnej kopii od przeróbki czy parodii. 

W dyrektywie uwzględniono część argumentów przeciwników ACTA2. Zmiany mają nie dotknąć stron niekomercyjnych i edukacyjnych, takich jak Wikipedia. Bez jakichkolwiek zmian - według europosłów - będzie można też udostępniać parodie i memy. 

W głosowaniu uczestniczyło 658 europosłów, za przyjęciem dyrektywy głosowało 348, przeciw- 274, od głosu wstrzymało się 36. Europosłowie Prawa i Sprawiedliwości opowiedzieli się przeciwko dyrektywie. Siedmiu europosłów Platformy Obywatelskiej zagłosowało za dyrektywą, a czterech przeciw. Wcześniej politycy PO w mediach społecznościowych zapowiadali, że nie poprą dyrektywy. 

dn


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak