X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Beata Szydło: rozmowy ws. sytuacji w oświacie będą kontynuowane 1 kwietnia

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 19:30
Nie ma porozumienia po spotkaniu przedstawicieli rządu i nauczycielskich związków zawodowych. Kolejne rozmowy w Centrum "Dialog" w Warszawie na temat podwyżek dla nauczycieli zaplanowano za tydzień.
Audio
  • Beata Szydło o rozmowach ws. sytuacji w oświacie (IAR)
Beata Szydło
Beata SzydłoFoto: PAP/Tomasz Gzell

Wicepremier Beata Szydło, która przewodniczyła stronie rządowej, poinformowała, że apelowała do związkowców, żeby nie było strajku w czasie egzaminów.

- Podkreślałam to, żeby wycofać się ze strajku w czasie egzaminów, że przede wszystkim musimy w tej chwili myśleć o dobru uczniów. I dla nas, dla rządu jest to priorytetem, żeby młodzież i uczniowie mogli spokojnie się do egzaminów przygotowywać i te egzaminy odbyć - mówiła Beata Szydło.

Wicepremier przypominała, że rząd zaproponował przyspieszenie na wrzesień tego roku trzeciej transzy podwyżki, która miała być wypłacona w styczniu przyszłego roku. Beata Szydło zaznaczyła, że rząd jest otwarty na rozmowę w sprawie propozycji, którą przedstawił premier Mateusz Morawiecki. Chodzi o to, żeby w przyszłym roku średnia pensja nauczyciela dyplomowanego wynosiła 6 tys. zł brutto.

Spotkanie dwa razy przerywane

Po zakończeniu spotkania minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska zapewniała, że rozmowy będą kontynuowane. - Myślę, że kontynuujemy dialog i dopóki siadamy do tego stołu, żeby porozmawiać, jest szansa na to, żeby ten spór nie miał podstaw funkcjonowania - powiedziała Elżbieta Rafalska.

Spotkanie trwało ponad cztery godziny i było dwa razy przerywane. Pierwszy raz dlatego, że salę opuścił między innymi członek prezydium komisji krajowej NSZZ "Solidarność" do spraw dialogu społecznego i negocjacji Henryk Nakonieczny. Drugi raz - na prośbę Związku Nauczycielstwa Polskiego, bo związkowcy ze Związku Nauczycielstwa Polskiego chcieli porozumieć się z "Solidarnością". 

Prezes ZNP Sławomir Broniarz mówił, że rząd nie przedstawił nowych postulatów, a jego związek czeka na decyzję "Solidarności". Prezes ZNP zaproponował "Solidarności", żeby do 28 kwietnia przedstawiła swoje stanowisko w sprawie wspólnych prac z ZNP i Forum Związków Zawodowych.

- Jeżeli do 28 nie osiągniemy kompromisu, to istota Rady Dialogu Społecznego nie wymusza wcale jednolitości poglądów w tym zakresie. Będziemy procedowali w takim układzie Forum i ZNP ze stroną rządową - powiedział Sławomir Broniarz.

Przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Jan Guz zadeklarował, że związki nie wycofują się ze strajku. - Na pewno nie odwołujemy strajku ani przygotowań do akcji protestacyjnej - mówił Jan Guz.

Przewodniczący OPZZ dodał, że związek czeka na propozycję rządu i nie rezygnuje ze swojego postulatu tysiąca złotych podwyżki. Przewodniczący oświatowej "Solidarności" Ryszard Proksa po zakończeniu spotkania nie wyszedł do dziennikarzy.

fc/kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak