X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Warszawa: NSA odroczył do 3 kwietnia wyrok ws. dekomunizacji dwóch warszawskich ulic

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 15:05
Naczelny Sąd Administracyjny odroczył do 3 kwietnia ogłoszenie wyroku w sprawie kolejnych skarg kasacyjnych dotyczących dekomunizacji warszawskich ulic. Podczas rozprawy sędziowie zajmowali się wprowadzonymi przez wojewodę mazowieckiego zmianami nazw ulic: Krystyny Matysiakówny na Władysława Stasiaka oraz Józefa Szymańskiego na Wojciecha Ziembińskiego.
Audio
  • Paweł Miładowski, sędzia NSA: sąd oceniając skargę miasta uznał, że zarządzenie odpowiada prawu (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PolskieRadio24.pl

Zarządzeniami zastępczymi wojewody, które zostały wprowadzone pod koniec 2017 r., najpierw zajmował się Wojewódzki Sąd Administracyjny, który - jak przypomniał dzisiaj przewodniczący składu sędziowskiego sędzia NSA Paweł Miładowski - w przypadku ulic Stasiaka i Ziembińskiego przyznał rację wojewodzie.

- Sąd oceniając skargę miasta uznał, że zarządzenie odpowiada prawu. Mieści się w ramach narzuconych przez ustawodawcę kryteriów, że przeprowadzona została w oparciu o opinie IPN-u, że jest wystarczająco umotywowana - mówił sędzia Paweł Miładowski.

Zmiany patronów ulic z Krystyny Matysiakówny na Władysława Stasiaka oraz Józefa Szymańskiego na Wojciecha Ziembińskiego są jedynymi, które utrzymał w mocy Wojewódzki Sąd Administracyjny. Miasto zaskarżyło te decyzje, ponieważ wciąż nie zgadza się z opinią IPN. Zdaniem pełnomocnika wojewody Sebastiana Orańca, złożone przez miasto skargi kasacyjne powinny zostać oddalone. - O ile w poprzednich sprawach te opinie były mocno lakoniczne, to w tych dwóch sprawach te opinie były poszerzone - tłumaczył Sebastian Oraniec.

Na rozstrzygnięcie, jak wyjaśnił sędzia Paweł Miładowski, trzeba jednak zaczekać do 3 kwietnia. 

Pod koniec 2017 r. wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipera zarządzeniami zastępczymi zmienił nazwy 50 warszawskich ulic, ponieważ Rada Warszawy w związku z ustawa dekomunizacyjną zmieniła patronów jedynie 6 ulic. W przypadku większości zarządzeń wojewody Wojewódzki Sąd Administracyjny zdecydował o ich uchyleniu. Dotychczas 44 z tych wyroków zostało podtrzymanych przez Naczelny Sąd Administracyjny.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak