X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Premier: cieszę się, że program sieci domów seniora się rozwija

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 19:28
- Cieszę się, że program rozbudowy sieci domów seniora tak ładnie się rozwija, aktywność seniorów jest niezwykle ważna - mówił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z seniorami w Krzeszowicach (woj. małopolskie). 
Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z seniorami z Klubu Seniora w Krzeszowicach,
Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z seniorami z Klubu Seniora w Krzeszowicach, Foto: PAP/Jacek Bednarczyk

Morawiecki mówił, że rządzący robią wszystko, by życie starszego pokolenia było "jak najpiękniejsze, odrobinę łatwiejsze; żeby było aktywne". 

"Staramy się budować Polskę, która jest dla wszystkich, jest krajem solidarnym, coraz bardziej sprawiedliwym. Mam nadzieję, że rok po roku widać, że takim się staje" - zadeklarował szef rządu. 

Zapewnił również, że świadczenie w ramach zapowiedzianego na konwencji PiS projektu "Emerytura Plus" będzie przysługiwało także osobom, które nie uzyskują obecnie minimalnej emerytury. Morawiecki poinformował przy tym, że dotychczas złożono 100 tys. wniosków do ZUS w związku z "trzynastą emeryturą", przysługującą z programu "Emerytura Plus". 

Premier zaznaczył, że program ten obejmie również kobiety, które urodziły co najmniej czwórkę dzieci i nie wypracowały lat potrzebnych do uzyskania świadczeń emerytalnych. - Tej grupie pań "Emerytura Plus" również będzie przysługiwała – powiedział. 

Pytania o "nową piątkę PiS"

Morawiecki był pytany po spotkaniu przez dziennikarzy o finansowanie obietnic, zawartych w projektach z tzw. "nowej piątki PiS". - Dziesięć dni temu przedstawiliśmy źródła finansowania naszych nowych propozycji. Przede wszystkim należy podkreślić, że budujemy solidne państwo oparte na fundamentach dobrych, sprawnych instytucji. To spowodowało nasze bardzo duże sukcesy w uszczelnianiu systemu podatkowego, pozwoliło nam też na taki potrójny zastrzyk w tym roku, również dla emerytów – powiedział premier. 

- Pierwszy - dodał - to waloryzacja kwotowa wyższa dla większości emerytów niż wynikająca z obowiązków ustawowych. Drugi zastrzyk to właśnie "Emerytura Plus", a trzeci obniżony jesienią podatek PIT. 

- Środki pozyskujemy z uszczelnienia systemu finansowego, z redukcji szarej strefy, z eliminowania obrotu gotówkowego (...); mamy bardzo dobre prognozy w zakresie podatku VAT (...), mamy też dobrą ściągalność w obszarze podatku PIT i w obszarze akcyzy. To są te główne źródła – mówił szef rządu.

Jak dodał, nie wyklucza nowelizacji budżetowej "w trzecim czy raczej czwartym kwartale tego roku". - Spróbujemy obejść się bez tej nowelizacji – zaznaczył. 

Tzw. "nową piątkę PiS" przedstawiono pod koniec lutego na konwencji PiS. Zakłada ona wprowadzenie 500+ od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, "trzynastkę" dla emerytów, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, obniżenie z 18 do 17 proc. stawki PIT i obniżenie kosztów pracy.

koz 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak