X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prof. Krzysztof Konarzewski o proteście nauczycieli: pieniądze nie załatwią wszystkiego

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 17:37
- Ten protest nie jest tylko chęcią pozyskania przez nauczycieli dodatkowych pieniędzy, to jest wynik pewnej desperacji, nauczyciele już dawno zostali zepchnięci do narożnika. Są krytykowani i obwiniani, zarówno za to, co złego dzieje się w szkole, jak i wśród młodzieży – mówił o proteście nauczycieli prof. Krzysztof Konarzewski z Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach.
Audio
  • 18.03.19 Prof. Krzysztof Konarzewski o strajku nauczycieli
Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz podczas konferencji prasowej pt. Strajk  w siedzibie ZNP. W briefingu uczestniczył też wiceprezes ZNP Krzysztof Baszczyński Warszawa, 04.03.2019.
Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz podczas konferencji prasowej pt. "Strajk" w siedzibie ZNP. W briefingu uczestniczył też wiceprezes ZNP Krzysztof Baszczyński Warszawa, 04.03.2019. Foto: PAP/Jakub Kamiński

Profesor podkreślał w PR24, że w ogniu dyskusji wokół protestu nauczycieli zatraca się istotę pracy nauczyciela - Polska edukacja sprowadza się do rytuału i certyfikatu. Nie jest ważne, że nauczyciele nie będą uczyć dzieci, prowadzić z nimi kształcących rozmów, ważne jest, że nie wystawią świadectw. Z punktu widzenia ducha edukacji świadectwo jest kompletnie nieważne, świadectwo można uzupełnić, natomiast prawdziwa szkodą jest stracony czas dla edukacji dziecka – zwrócił uwagę.

Gość zaznaczył, że w jego opinii kwestie finansowe nie są w proteście nauczycieli najważniejsze. - Pieniądze są ważne, były tym lontem, który zapalił ogień, jednak nie załatwią wszystkiego. Istotny jest brak poczucia godności zawodowej, poczucie, że ich zdanie się liczy – stwierdził gość audycji.

Prezes ZNP Sławomir Broniarz w sobotę w wywiadzie dla Radia Zet mówiąc o zapowiedzianym strajku w oświacie przypomniał m.in., że w kompetencji nauczycieli, rad pedagogicznych, leży klasyfikowanie, ocenianie i promowanie uczniów. "I to też jest potężny oręż w ręku nauczycieli, chcielibyśmy, żeby rząd miał tego świadomość. Jeżeli skorzystam także z tego oręża, to będziemy mieli w edukacji totalny kataklizm związany z rekrutacją albo zakończeniem kolejnych cykli edukacyjnych przez dzieci, uczniów polskich szkół" - powiedział.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiał Łukasz Sobolewski.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 18.03.2018

Godzina emisji: 12:45

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Strajk nauczycieli. "Czeka nas bardzo brutalna gra na emocjach"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 10:00
- W strajku nauczycieli nie chodzi o nic innego, jak tylko o kasę. Cały postulat tego strajku to "dajcie teraz tysiąc złotych". Oni nie protestują po to, żeby zreformować system edukacji – powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Warzecha z tygodnika "Do Rzeczy". O planowanym proteście w "Debacie Poranka" rozmawiali także: Jarema Piekutowski z "Nowej Konfederacji" i Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Sebastian Gajewski o wypowiedzi Sławomira Broniarza: to skandal

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 10:13
- Wypowiedź przewodniczącego ZNP Sławomira Broniarza była skandaliczna. Jestem rzecznikiem wszystkich grup zawodowych, które ubiegają się o swoje interesy, ale muszą to robić zgodnie z prawem - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Sebastian Gajewski z Centrum Daszyńskiego. Gościem "Debaty poranka" był również Dariusz Grzędziński, publicysta "Faktu".
rozwiń zwiń