X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Debata Dnia". Exposé ministra spraw zagranicznych

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 20:57
– Bardzo jasno, jak na dyplomatę, minister Czaputowicz powiedział, że jeśli byłby wybór, bo istnieją sprzeczne interesy Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej, to naszym celem jest jedność transatlantycka. To zasadnicze stanowisko – ocenił exposé szefa resortu spraw zagranicznych publicysta Robert Tekieli.
Audio
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz przed wystąpieniem w Sejmie
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz przed wystąpieniem w SejmieFoto: PAP/Leszek Szymański

Minister Jacek Czaputowicz wygłosił w czwartek w Sejmie exposé o priorytetach polskiej polityki zagranicznej w 2019 roku. Podkreślił, że szczególne znaczenie będą miały: wizyty w USA prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego, reakcja wobec agresywnej polityki Rosji, pomoc humanitarna ofiarom wojen oraz ochrona praw Polaków za granicą. 

528b968f-dea7-4283-9173-56fb66ff383b.jpg
Exposé szefa MSZ Jacka Czaputowicza. O kierunkach polskiej polityki zagranicznej. Komentarze ekspertów

– Czwartkowe exposé można ocenić bardzo pozytywnie. Nie było w nim żadnych informacji, które byłyby jakoś szczególnie emocjonujące, szokujące lub odkrywcze. Swoją uwagę zwróciłem na zapowiedź dotyczącą kontynuacji wspierania Polonii. Jeszcze żaden polski rząd nie wykorzystał do końca potencjału, pod względem współpracy, naszych rodaków, którzy żyją poza granicami kraju. Istotne są również sprawy reaktywacji Trójkąta Weimarskiego i stworzenia okrągłego stołu między Polską i Niemcami – wskazał Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej.

Szef MSZ podzielił swoje exposé na różne obszary działalności resortu. Podniósł m.in. kwestie naszych relacji z: Stanami Zjednoczonymi, Rosją, Unią Europejską, Ukrainą, a także państwami Azji i Bliskiego Wschodu. Michał Płociński z "Rzeczpospolitej" zauważył duży optymizm ministra Czaputowicza, gdy mówił on o relacjach polsko-unijnych.

– Zabrakło natomiast słów, które odnosiłyby się do konfliktu na linii Polska – Unia Europejska i tego, w jaki sposób Bruksela próbuje referować praworządność w naszym kraju. Minister wspomniał, że nie będzie zgody, by uzależniać wypłatę funduszy strukturalnych od praworządności, ale to w sumie było jedynie odniesienie – dodał publicysta.

Robert Tekieli zwrócił uwagę na dobre rozpoznanie przez szefa MSZ sytuacji na Wschodzie, m.in. podkreślenie i przypomnienie trudnej sytuacji na Ukrainie i jej konfliktu z Rosją. Gość Polskiego Radia 24 zaznaczył, że dzisiaj zapomina się o tym, że we wschodniej części państwa ukraińskiego codziennie giną ludzie. – Do tego dochodzi próba destabilizacji na Bałkanach i zamrożony konflikt na Kaukazie i w Naddniestrzu. Te kwestie mogą być dla polskiej państwowości ważnymi zagadnieniami – powiedział.  

"Debatę Dnia" prowadził Adrian Stankowski.

Polskie Radio 24/db

------------------------------------

Data emisji: 14.03.2019

Godzina emisji: 18.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef MSZ o polityce zagranicznej w Sejmie. "Polska stawiana jest innym za przykład"

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 17:30
Szef MSZ Jacek Czaputowicz przedstawił w Sejmie informację o zadaniach polskiej polityki zagranicznej w 2019 r. Expose wysłuchali prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, parlamentarzyści, korpus dyplomatyczny w tym ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Priorytety polskiej polityki zagranicznej w 2019 roku. Sprawdź, co planuje MSZ

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 12:10
Wizyty w USA prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego, reakcja wobec agresywnej polityki Rosji, pomoc humanitarna ofiarom wojen oraz ochrona praw Polaków za granicą - to niektóre wyzwania MSZ w 2019 roku. O priorytetach polskiej polityki zagranicznej mówił w exposé Jacek Czaputowicz, szef resortu. 
rozwiń zwiń