more_horiz
Wiadomości

Zmiany w zarządach Polskiego Radia i Telewizji Polskiej

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 16:15
Rada Mediów Narodowych odwołała Mariusza Staniszewskiego z zarządu Polskiego Radia oraz Macieja Staneckiego z zarządu Telewizji Polskiej. Przewodniczący Rady Krzysztof Czabański poinformował, że na stanowisku pozostaje prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski. Decyzją Rady Mediów Narodowych, zarząd Polskiego Radia będzie jednoosobowy. 
Audio
  • Krzysztof Czabański: na stanowisku pozostaje prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski. Decyzją Rady Mediów Narodowych zarząd Polskiego Radia będzie jednoosobowy (IAR)
  • Krzysztof Czabański: w telewizji publicznej stanowisko prezesa zachował Jacek Kurski. Jednocześnie powołano dwóch wiceprezesów. To Marzena Paczuska oraz Piotr Pałka (IAR)
Siedziba Polskiego Radia oraz flagi z logo stacji TVP przed siedzibą telewizji na Woronicza
Siedziba Polskiego Radia oraz flagi z logo stacji TVP przed siedzibą telewizji na WoroniczaFoto: Krzysztof Plona/Polskie Radio/PAP/Leszek Szymański

Krzysztof Czabański powiedział, że jeżeli chodzi o Polskie Radio, to postanowiono, że jego zarząd będzie jednoosobowy. - Jego prezesem jest w dalszym ciągu pan Andrzej Rogoyski i nie przewidujemy powiększania tego zarządu - powiedział przewodniczący Rada Mediów Narodowych.

W telewizji publicznej stanowisko prezesa zachował Jacek Kurski. Jednocześnie powołano dwóch wiceprezesów. To Marzena Paczuska oraz Piotr Pałka. Krzysztof Czabański powiedział, że "pani Marzena Paczuska jak wiadomo ma bardzo duże doświadczenie medialne, od zawsze jest w Telewizji Polskiej". 

- Marzena Paczuska prowadziła już dwa lata temu Wiadomości telewizyjne, jest specjalistą od newsów. Z kolei pan Piotr Pałka też jest współpracownikiem wielu mediów. W tej chwili pracuje w Kancelarii Prezydenta, ale generalnie jego doświadczenie zawodowe jest to doświadczenie medialne - powiedział Krzysztof Czabański.

Rada Mediów Narodowych powołuje i odwołuje zarządy i rady nadzorcze Telewizji Polskiej, Polskiego Radia oraz Polskiej Agencji Prasowej. 

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak