X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sondaż: Polacy pozytywnie oceniają "piątkę PiS". Poparcie deklaruje też część wyborców PO

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 13:43
Nowe propozycje programowe partii rządzącej, które składają się na tzw. "piątkę PiS" lub "piątkę Kaczyńskiego", popiera zdecydowana większość Polaków. W tej grupie jest też duży odsetek ankietowanych, którzy deklarują poparcie dla Platformy Obywatelskiej. Pokazują to wyniki sondażu panelu badawczego Ariadna.
Politycy PiS podczas konwencji partii w Jasionce
Politycy PiS podczas konwencji partii w JasionceFoto: PAP/Darek Delmanowicz

PiS przedstawiło nowe propozycje programowe podczas partyjnej konwencji pod koniec lutego. Na tzw. "piątkę Kaczyńskiego" składają się: wprowadzenie 500+ od pierwszego dziecka, "trzynasta emerytura" dla emerytów i rencistów, zniesienie podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, obniżenie kosztów pracy i przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, zwłaszcza w mniejszych miastach i na wsiach.

szyd 1200.jpg
Beata Szydło: my dajemy pieniądze Polakom, oni mówią, że dla Polaków pieniędzy nie ma

Jak wynika z badania panelu Ariadna, przeprowadzonego na początku marca na ogólnopolskiej próbie wyborców, propozycje podobają się Polakom.

Odpowiedzi ankietowanych podzielono pod względem ich preferencji wyborczych. 92 proc. badanych, którzy deklarują chęć oddania swego głosu na PiS, popiera "piątkę Kaczyńskiego". Co ciekawe, aż 48 proc. ankietowanych, którzy deklarują  poparcie dla PO, pozytywnie ocenia te same propozycje.

Ankietowani ocenili też poszczególne propozycje "piątki PiS". 58 proc. wszystkich ankietowanych popiera rozszerzenie 500+ na pierwsze dziecko. 75 proc. badanych, którzy popierają PiS, są zwolennikami tej propozycji, a 55 proc. wyborców PO też zgadza się z tą propozycją programową.

Badanie Panelu Ariadna przeprowadzono w dniach 1-5 marca 2019 roku na ogólnopolskiej próbie Badanie panelu Ariadna przeprowadzono w dniach 1-5 marca 2019 roku na ogólnopolskiej próbie.

Likwidacja podatku PIT dla osób poniżej 26. roku życia to propozycja, za którą opowiedziało się 63 proc. ankietowanych. 84 proc. badanych - zwolenników PiS - jest za wprowadzeniem takiej ulgi podatkowej. Wśród popierających PO 63 proc. zgadza się z propozycją PiS.

Z kolei obniżenie podatku PIT z 18 do 17 proc. popiera aż 84 proc. wszystkich ankietowanych. Wśród nich jest 94 proc. zwolenników PiS i 75 proc. zwolenników PO.

"Trzynasta emerytura" spotkała się z poparciem 73 proc. ogółu badanych, 89 proc. ankietowanych, opowiadających się za PiS, i 72 proc. respondentów, którzy zamierzają poprzeć PO.

73 proc. wszystkich badanych chciałoby przywrócenia połączeń PKS. Pozytywnie tę propozycję ocenia 89 proc. ankietowanych, głosujących na PiS, i 60 proc. sympatyków PO.

paw/TVP Info

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

CBOS: 68 proc. Polaków ufa prezydentowi, 57 proc. premierowi. Schetyna z 45 proc. nieufności

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 16:14
Największym zaufaniem Polacy darzą prezydenta Andrzeja Dudę (68 proc. badanych) - wynika z wrześniowego sondażu CBOS. Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu ufa 57 proc. Na trzecim miejscu rankingu zaufania jest Paweł Kukiz (52 proc.). Najmniejszym zaufaniem Polacy darzą lidera PO Grzegorza Schetynę.
rozwiń zwiń