X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Płyty Polskiego Radia z szansą na Fryderyki za muzykę poważną

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 10:55
Dwie płyty Polskiego Radia mają szansę na Fryderyki 2019 za muzykę poważną. Laureatów nagród Akademii Fonograficznej poznamy we wtorek wieczorem w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: pixabay.com, pixabay license

W kategorii Album Roku Muzyka Dawna nominowano płytę "Melodie na psałterz polski. Opera Omnia" w wykonaniu Chóru Polskiego Radia. Do projektu zaproszono wybitnych instrumentalistów z kraju i zagranicy, specjalizujących się w muzyce epoki, jak na przykład Marc Lewon, profesor lutni w Schola Cantorum Basiliensis czy renesansowy Compass Viol Consort.

"Melodie na psałterz polski" zawierają ponad 150 krótkich utworów utrzymanych w układzie czterogłosowym. Psalmy - przełożone na język polski przez Kochanowskiego i umuzycznione przez Mikołaja Gomółkę stanowią najbardziej znane, wydrukowane za życia autora i jedyne zachowane do dziś dzieło kompozytora. Patronat medialny nad wydawnictwem objął Program 2 Polskiego Radia.

Płyta z nagraniem operetki Karola Szymanowskiego "Loteria na mężów, czyli narzeczony nr 69." ma szansę na statuetkę w kategorii Album Roku Muzyka Chóralna, Oratoryjna i Operowa. To pierwsze w historii fonografii studyjne nagranie dzieła Szymanowskiego, utrwalone na zlecenie Programu 2 Polskiego Radia. Wzięli w nim udział wybitni soliści m.in.: Wiesław Ochman, Marcin Bronikowski, Rafał Bartmiński, Ewa Biegas, Urszula Kryger, Adam Kruszewski, Piotr Kusiewicz, Anna Lubańska oraz Camerata Silesia i Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach pod dyrekcją Michała Klauzy.

Podczas ceremonii nagrody zostaną wręczone w ośmiu kategoriach. Złotego Fryderyka za całokształt osiągnięć artystycznych odbierze dyrygent Jacek Kaspszyk.

Fryderyki przyznawane są przez polskie środowisko muzyczne - muzyków, autorów, kompozytorów, producentów muzycznych, dziennikarzy i branżę fonograficzną, zrzeszonych w Akademii Fonograficznej. Zasiada w niej ponad 1300 osób.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fryderyki 2019 rozdane. Autorem roku został Dawid Podsiadło

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 08:10
Dawid Podsiadło zdobył najwięcej statuetek Fryderyków podczas sobotniej gali jazzu i muzyki rozrywkowej najważniejszej polskiej nagrody muzycznej w Katowicach. Artysta otrzymał nagrody za album roku pop - "Małomiasteczkowy", został uznany za autora roku, a wraz z Bartoszem Dziedzicem odebrał też statuetkę jako team kompozytorski roku.
rozwiń zwiń