X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Czy Polska powinna przystąpić do strefy Euro? Komentarze ekspertów

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2019 16:24
Polska wchodząc do Unii Europejskiej zobowiązała się do przyjęcia euro. Na ten temat w Polskim Radiu 24 dyskutowali: Jan Król (członek Rady Głównej Business Center Club), Jerzy Bielewicz (Gazeta Bankowa) i Artur Bartoszewicz (Szkoła Główna Handlowa).
Audio
  • 9.03.19 Debata PR24. Czy Polska powinna przystąpić do strefy Euro?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Jan Król zaznaczył, że zobowiązania o konieczności przystąpienia do strefy Euro nikt nie kwestionuje. - Polska zobowiązała się do przyjęcia euro, bez możliwości wycofania się. Szkoda, że data przyjęcia euro nie została przyjęta. Mamy zobowiązanie, którego nie wypełniamy jako Polska. Według partii rządzącej ten temat nie obowiązuje. Został zlikwidowany pełnomocnik ds. wprowadzenia w Polsce euro. Polska staje się na marginesie Unii Europejskiej. Ciągle mówimy o tym, że musimy gonić Zachód w poziomie życia. Strefa euro nie zabrania być bogatym krajem - wyjaśnił członek Rady Głównej Business Center Club.

Jerzy Bielewicz podkreślił, że po wejściu do strefy euro musielibyśmy zapłacić rachunki z tym związane. - Całe szczęście, że w Traktacie Lizbońskim nie ma daty przystąpienia do strefy euro. Obszar obowiązywania euro nigdy nie wyszedł z kryzysu. Kiedy w 2008 roku rozpoczynał się kryzys Włochy miały zadłużenie na poziomie lekko ponad 100 procent PKB. Po 11 latach kraj ma 133 procent zadłużenia. Średnie zadłużenie w strefie euro to około 86 w stosunku do PKB. Polska ma poniżej 50 procent takiego zagrożenia - mówił ekspert.

Artur Bartoszewicz podkreślił, że strefa euro jest elementem procesu integracji w UE. - Problem polega na tym, ze w momencie podpisywania traktatu strefa euro wyglądała zupełnie inaczej i miała inną kondycję. Dodatkowo tamte dane były zafałszowane a Grecja była pokazywana, jako wzór gospodarki. Nikt nie jest w stanie zmusić Polski do przystąpienia do strefy euro. Są pewne kryteria, pozwalające mówić o możliwości uczestnictwa w strefie. Nie są one jednak wystarczające - wskazał ekonomista z SGH.

Więcej w całe audycji.

Gospodarzem programu był Jerzy Jachowicz. 

Polskie Radio 24/ras

-------------------------------

Data emisji: 9.03.19

Godzina emisji: 15.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak