X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Program "Czyste powietrze". Dziesiątki tysięcy chętnych na dopłaty

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 16:38
Wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej podpisały w całym kraju ponad tysiąc umów na dofinansowanie wymiany starych kotłów i termomodernizację. Złożonych wniosków w ramach programu "Czyste powietrze" jest już około 35 tysięcy. 
Audio
  • Henryk Kowalczyk o realizacji programu "Czyste powietrze" (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Jak powiedział szef resortu środowiska wojewódzkie fundusze ochrony środowiska przyspieszają rozpatrywanie wniosków. - Była przerwa związana z wdrażaniem ulgi podatkowej, tak by ci wnioskodawcy, którzy uzyskają dofinansowanie nie musieli odprowadzać od dotacji podatku. Styczeń był miesiącem wprowadzania modyfikacji programu - tłumaczył Henryk Kowalczyk.

Minister dodał, że zanim dojdzie do podpisania umowy z wnioskodawcą zarządy wojewódzkie ochrony środowiska muszą podjąć uchwały.

- Wiem, że wojewódzkie fundusze przyspieszają rozpatrywanie wniosków, bo w ubiegłym tygodniu tylko na Mazowszu podjętych zostało 600 uchwał - poinformował Henryk Kowalczyk. 

Budżet programu "Czyste Powietrze" wynosi około 103 mld złotych. W ramach programu można uzyskać dotację oraz pożyczkę na termomodernizację i wymianę pieca. Wysokość dotacji uzależniona jest od poziomu uzyskiwanego dochodu na osobę w gospodarstwie domowym. Dotację można otrzymać nawet na 90 procent kosztów inwestycji.

fc

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Sałek: nie tylko Polska ma problem z powietrzem. W TSUE są pozwy wobec innych krajów

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2019 14:45
- To, że Polska i Bułgaria przegrały sprawę o niedotrzymywanie standardów jakości powietrza, wcale nie oznacza, że inni nie mają tych problemów. W Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej są złożone pozwy wobec innych krajów członkowskich, także Republiki Federalnej Niemiec - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Paweł Sałek, doradca Prezydenta RP ds. ochrony środowiska i polityki klimatycznej.
rozwiń zwiń