X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zatrzymania CBA w sprawie funduszy inwestycyjnych. W tle setki milionów zł

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 20:10
- Twórcą całego pomysłu był Piotr W. Od lat ciągnęły się za nim różnego rodzaju kontrowersje - mówił w Polskim Radiu 24 Dawid Tokarz (Puls Biznesu).
Audio
  • 5.03.19 Zatrzymania CBA w sprawie funduszy inwestycyjnych. Komentarz
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: twitter.com/CBAgovPL

Dawid Tokarz zaznaczył, że zyski przestępców opierały się na wpłatach klientów. Centralne Biuro Antykorupcyjne twierdzi, że to klasyczna piramida finansowa. Z łącznie wpłaconych około 600 mln złotych brakuje około 500 ml złotych. Do wejścia w inwestycję trzeba było wyłożyć 40 tys. euro – podkreślił dziennikarz "Pulsu Biznesu".

Gość PR24 zauważył, że fundusze były przedstawiane, jako inwestycja w ziemię rolną i lasy. - Mówiono o sporych zyskach. W sprzedaż funduszy zaangażowały się renomowane banki. Inwestycja miała być objęta gwarancją zwrotu kapitału i reklamowano ją, jako bezpieczną alternatywę dla lokaty - wyjaśnił Dawid Tokarz.

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego i prokuratorzy Prokuratury Generalnej zatrzymali 11 osób, podejrzanych o utworzenie piramidy finansowej. Grupa miała narazić prawie dwa tysiące osób na straty wynoszące łącznie 600 milionów złotych.

Grupa miała działać na terenie całego kraju w latach 2012-17. Rozbito ją dzięki współpracy poznańskiej delegatury CBA z prokuratorami z Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Łukasz Kurtz-Królikiewicz.

Polskie Radio 24/ras

----------------------------

Data emisji: 5.03.2019

Godzina emisji: 19.10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

CBA zatrzymało 10 osób zamieszanych w piramidę finansową. Straty sięgają 600 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 10:43
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało 10 osób podejrzewanych o stworzenie piramidy finansowej. W wyniku działania grupy ponad 2 tys. osób miało stracić 600 mln zł - wynika z ustaleń śledczych.
rozwiń zwiń