X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Warszawa: szokujące ustalenia komisji weryfikacyjnej ws. reprywatyzacji okolic Jeziorka Gocławskiego

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 13:46
Komisja weryfikacyjna ustaliła, że Jeziorko Gocławskie w Warszawie oraz tereny położone w okolicy akwenu zostały najprawdopodobniej zreprywatyzowane na rzecz osoby od dawna nieżyjącej.
Audio
Nieruchomości przy Jeziorze Gocławskim w Warszawie
Nieruchomości przy Jeziorze Gocławskim w WarszawieFoto: PAP/Paweł Supernak

Wiceprzewodniczący komisji Sebastian Kaleta poinformował, że jest to jedna z najbardziej szokujących spraw spośród tych, jakimi dotychczas komisja się zajmowała.

- Od 2000 roku kilkanaście decyzji zwrotowych na, jak wiele wskazuje, osobę, która zmarła w latach 80. i przez 20 lat sędziowie, urzędnicy, prawnicy, notariusze po prostu mimochodem puszczali informację, że jedna z osób w postępowaniu jest reprezentowana przez kuratora i to nie byle jaka osoba, tylko ta, która była przedwojennym właścicielem nieruchomości - wyjaśnił Sebastian Kaleta.

Na części zreprywatyzowanego terenu deweloper wybudował osiedle mieszkaniowe. W prywatne ręce trafiły też grunty, na których planowana jest trasa tramwaju na Gocław.

- Nieruchomości pod tramwaj zostały zreprywatyzowane w 2011 roku, kilkanaście miesięcy później "Tramwaje Warszawskie" ogłosiły przebieg trasy właśnie przez te działki - mówił wiceprzewodniczący komisji.

Tej reprywatyzacji komisja weryfikacyjna przyjrzy się podczas zaplanowanej na środę publicznej rozprawy. Wśród wezwanych są między innymi była naczelnik wydziału spraw dekretowych w warszawskim ratuszu Gertruda J.-F. oraz kurator dawnej właścicielki nieruchomości.

Początek rozprawy o godzinie 10.00 w siedzibie Prokuratury Krajowej.

mr


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

250 tys. złotych zadośćuczynienia dla mieszkańców zreprywatyzowanych nieruchomości

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 11:15
Komisja weryfikacyjna przyznała kolejne zadośćuczynienia dla mieszkańców zreprywatyzowanych warszawskich nieruchomości. Łączna kwota zatwierdzonych na posiedzeniu odszkodowań wynosi 250 tysięcy złotych.
rozwiń zwiń