X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Socjolog o piątce Kaczyńskiego: opozycja pozbawiona alternatywy

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 12:15
- Piątka Kaczyńskiego jest konkretną propozycją, opozycji pozostaje jej krytykowanie lub zapowiadanie, że również takie działania chciałaby przeprowadzić. W przypadku osób niezdecydowanych, program PiS jest silnym mechanizmem motywującym, mającym długofalowy efekt, który zadziała zarówno podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego, jak i do Sejmu i Senatu – powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.
Prof. Henryk Domański
Prof. Henryk DomańskiFoto: PolskieRadio.pl/MR

Rząd zajmie się mapą drogową tzw. piątki Kaczyńskiego, która zakłada m.in. wprowadzenie 500 zł na pierwsze dziecko, trzynastki dla emerytów oraz brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia. Wspomniane zapowiedzi mają wejść w życie jeszcze w tej kadencji parlamentu.

Prof. Henryk Domański przyznał, że piątka Kaczyńskiego może być jednym z czynników decydujących o wyników tegorocznych wyborów parlamentarnych.

- Działania rządu są przemyślane. Mówi się także o dodatkowej, trzynastej emeryturze w przyszłym roku, co jest kolejnym elementem wytrącającym opozycji argument, że było to tylko kupienie wyborców. Trudno to nazwać populizmem. Nie można nazwać korupcją polityczną tego, co jest strategicznym realizowaniem linii politycznej ugrupowania – podkreślał socjolog.

Gość audycji odniósł się także do nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego. – Po stronie opozycji mamy do czynienia z bardziej złożoną sytuacją. Obóz rządzący jest bardziej skonsolidowany, natomiast w Koalicji Europejskiej w tej chwili jest siedem ugrupowań. Tu musi dojść do tarć. Uzgodnienie list wyborczych będzie pierwszym testem. Ma to znaczenie także z punktu widzenia przeciętnego wyborcy– zauważył profesor Domański. - Pytanie czy opłaca się inwestować w coś, co musi się rozpaść? - pointował.

Rozmawiał Ryszard Gromadzki.

Więcej w zapisie audycji.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 05.03.2019

Godzina emisji: 11:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Roman Mańka: "piątka Kaczyńskiego" to nokaut dla opozycji

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 12:15
– To jest tak precyzyjne i dobre z politycznego punktu widzenia posunięcie, że opozycja nie wiedziała, jak je komentować. Wyczerpała coś, co można nazwać „dialektyką prymitywnych sprzeczności”. Z jednej strony krytykowała propozycje, nazywając je korupcją wyborczą, z drugiej zaś przypisywała sobie ich autorstwo – mówił w Polskim Radiu 24 Roman Mańka z Fundacji FIBRE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Trudnowski: "piątka PiS" to pomysł na osiągnięcie sukcesu wyborczego

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 11:40
- Najlepszym pomysłem z "piątki PiS" jest propozycja dotycząca PKS-ów. To realna szansa na systemowe rozwiązanie problemu strukturalnego. Pozostałe obietnice, zwłaszcza te najbardziej kosztowne, 500 plus na pierwsze dziecko i "trzynastka dla" emerytów, to ruchy związane z wyborami - ocenił w Polskim Radiu 24 Piotr Trudnowski z Klubu Jagiellońskiego. 
rozwiń zwiń