X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef KPRM: nie chcemy strajku nauczycieli, rząd jest otwarty na dialog

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 11:29
- Jesteśmy zdeterminowani, żeby wypracować rozwiązanie, które doprowadzi do tego, że strajku nauczycieli nie będzie. Chcemy rozmawiać - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk. Podkreślił, że proces podwyżek wynagrodzeń dla tej grupy zawodowej już trwa.
Audio
  • Michał Dworczyk powiedział dziennikarzom w Sejmie, że nauczyciele jako grupa zawodowa mają prawo oczekiwać wyższych wynagrodzeń. Dodał, że "proces podwyższania wynagrodzeń trwa już od ponad roku" (IAR)
Uczestnicy konferencji prasowej pt. Strajk w siedzibie ZNP
Uczestnicy konferencji prasowej pt. "Strajk" w siedzibie ZNPFoto: PAP/Jakub Kamiński

W poniedziałek prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz poinformował, że prezydium Zarządu Głównego ZNP zdecydowało o rozpoczęciu 8 kwietnia strajku w szkołach i innych placówkach oświatowych, w których - w wyniku referendum - uzyskana będzie zgoda na jego przeprowadzenie. Związek domaga się wzrostu wynagrodzeń nauczycieli i pracowników oświaty niebędących nauczycielami o 1000 zł.

Strajk ma rozpocząć się 8 kwietnia i ma być bezterminowy - decyzję o dacie jego zakończenia ma podjąć prezydium Zarządu Głównego ZNP. Oznacza to, że jego termin może zbiec się z zaplanowanymi na kwiecień egzaminami zewnętrznymi: 10, 11 i 12 kwietnia ma odbyć się egzamin gimnazjalny, a 15, 16 i 17 kwietnia - egzamin ósmoklasisty. 6 maja mają zaś rozpocząć się matury.

- Nauczyciele jako grupa zawodowa mają prawo oczekiwać wyższych wynagrodzeń, natomiast proces podwyższania wynagrodzeń już trwa - powiedział Dworczyk dziennikarzom w Sejmie. Dodał, że po rozmowach z przedstawicielami tej grupy zawodowej, kolejna podwyżka będzie miała miejsce już we wrześniu, a nie jak zapowiadano wcześniej - w styczniu 2020 roku.

Zapewnił ponadto, że rząd jest otwarty na dialog z nauczycielami i jest gotowy podjąć rozmowy nt. kolejnych podwyżek w przyszłości. - Wszyscy jesteśmy zdeterminowani, bardzo byśmy chcieli, żeby wypracować takie rozwiązanie, które doprowadzi do tego, że strajku nie będzie - oświadczył szef KPRM.

W poniedziałek MEN opublikowało komunikat, w którym można przeczytać, że płace nauczycieli są podnoszone po pięciu latach ich zamrożenia: w 2017 roku zostały zwaloryzowane, a od 2018 są sukcesywnie podwyższane.

"Przekazaliśmy samorządom trzecią ratę subwencji i obecnie wypłacane są już podwyżki pensji nauczycieli z wyrównaniem od 1 stycznia br. Dodatkowo nauczyciele otrzymują również tzw. trzynastkę. To nie koniec. Kolejna podwyżka zostanie wypłacona nauczycielom już od września tego roku - będzie to kolejne 5 proc. W sumie ich wynagrodzenie wzrośnie o 16,1 proc. w stosunku do roku 2018" - podano w komunikacie.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Groźba strajku nauczycieli. Minister edukacji: zachęcam związki do rozmów

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 09:25
- Bardzo poważnie traktujemy nauczycieli, podnosimy pensje i wprowadzamy inne rozwiązania, m.in. dodatki. Zachęcam związki do dalszych rozmów - powiedziała szefowa MEN Anna Zalewska. - Wierzę w odpowiedzialność nauczycieli - skomentowała zapowiedź strajku.
rozwiń zwiń