X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Piotr Trudnowski: "piątka PiS" to pomysł na osiągnięcie sukcesu wyborczego

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 11:40
- Najlepszym pomysłem z "piątki PiS" jest propozycja dotycząca PKS-ów. To realna szansa na systemowe rozwiązanie problemu strukturalnego. Pozostałe obietnice, zwłaszcza te najbardziej kosztowne, 500 plus na pierwsze dziecko i "trzynastka dla" emerytów, to ruchy związane z wyborami - ocenił w Polskim Radiu 24 Piotr Trudnowski z Klubu Jagiellońskiego. 
Audio
  • 5.03.19 Piotr Trudnowski: "piątka PiS" to pomysł na osiągnięcie sukcesu wyborczego
Piotr Trudnowski
Piotr TrudnowskiFoto: PR24/MR

Jak ocenił na naszej antenie Piotr Trudnowski, propozycje przedstawione przez Prawo i Sprawiedliwość mogą być dużym obciążeniem dla budżetu państwa. - Mamy do czynienia ze sporą dawką drogich obietnic wyborczych; mówimy o około 40 mld zł, a to ponad 10 procent budżetu. To bardziej dziesięcina na kampanię wyborczą niż piątka PiS - komentował gość Polskiego Radia 24. - To bardzo duże wydatki, które można byłoby zaakceptować, gdyby były przedstawione jako rzeczywista reforma strukturalna, zmiana sposobu funkcjonowania państwa - dodawał ekspert. 

Zdaniem Trudnowskiego, w ramach reformy strukturalnej mieści się jedynie postulat dotyczący usprawnienia transportu publicznego w kraju. - Najlepszym pomysłem z "piątki PiS" jest propozycja dotycząca PKS-ów. To realna szansa na systemowe rozwiązanie problemu. Pozostałe obietnice, zwłaszcza te najbardziej kosztowne, 500 plus na pierwsze dziecko i "trzynastka" dla emerytów, to ruchy związane z wyborami - stwierdził komentator.

- Spójrzmy na moment, w którym zmiany mają wejść w życie. W kwestii emerytów, jeżeli miałaby to być rzeczywiście "trzynastka", to niekoniecznie powinna ona zostać zrealizowana w maju, przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. W tym kontekście niekoniecznie też w wakacje powinny pojawić się pieniądze na pierwsze dziecko w ramach 500 plus. Celem PiS jest mobilizacja elektoratu, który dotychczas został już doceniony bądź nie do końca jest usatysfakcjonowany. Po to, by osiągnąć sukces wyborczy - pointował Trudnowski. 

Podczas wtorkowego posiedzenia rządu premier Mateusz Morawiecki ma przedstawić harmonogram wdrażania "piątki Kaczyńskiego". To propozycje zaprezentowane półtora tygodnia temu na konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o "trzynastkę" dla emerytów i rencistów, program "Rodzina 500 plus" od pierwszego dziecka i przywracanie połączeń autobusowych. Rząd planuje także obniżenie stawki PIT z 18 do 17 procent, podwyższenie kosztów uzyskania przychodu oraz zerowy podatek dla pracujących do 26-ego roku życia. 

Więcej w całej audycji. 

Gospodarzem programu był Ryszard Gromadzki

Polskie Radio 24/IAR/zz

---------------------------------

Data emisji: 5.03.19

Godzina emisji: 10.06


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stanisław Szwed: cieszę się z rozszerzenia programu 500 plus

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 11:02
Cieszę się, że rozszerzenie programu 500 plus jest tak duże. Dziś wracamy do korzeni; pamiętam nasze pierwsze rozmowy z Jarosławem Kaczyńskim. Prezes PiS już wtedy mówił, że świadczenie powinno być na pierwsze dziecko. Wówczas jednak nie było nas na to stać - mówił w Polskim Radiu 24 Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata PR24. "Piątka Kaczyńskiego" pod lupą ekonomistów

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 19:02
- 500 plus na pierwsze dziecko (...) ma charakter inwestycyjny. W tej fatalnej sytuacji demograficznej jaką mamy, każde działania na rzecz rodzin są zasadne i potrzebne - oceniła w Debacie PR24 prof. Elżbieta Mączyńska z Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. W Polskim Radiu 24 o najnowszych propozycjach programowych Prawa i Sprawiedliwości mówili również dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Uniwersytetu Warszawskiego, dr Marian Szołucha z Akademii Finansów i Biznesu Vistula, a także Piotr Palutkiewicz (Stowarzyszenie Agenda Polska). 
rozwiń zwiń