X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Romuald Szeremietiew: napięcia cywilizacyjne i negowanie wartości groźne dla Europy

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 20:03
- Z dużym trudem odbudowujemy elitę polskiego narodu. Jeśli się to uda, będziemy mieć pewność, że Żołnierze Niezłomni nie będą atakowani - powiedział w Polskim Radiu 24 profesor Romuald Szeremietiew, były p.o. szefa i wiceszef MON.
Audio
  • 4.03.19 Były wiceszef MON: z trudem odbudowujemy elitę narodu
Romuald Szeremietiew
Romuald SzeremietiewFoto: PR24/AK

Romuald Szeremietiew podkreślił, że Żołnierze Niezłomni stawili opór zbrojny m.in. wobec działających z inspiracji sowieckiej funkcjonariuszy UB. - Przeciwstawiając się im bronili polskich interesów narodowych. W wyniku Okrągłego Stołu zagwarantowano tym, co służyli Moskwie bezkarność. Trzeba powiedzieć, kto w czasach Polski "Ludowej" szkodził naszemu krajowi. Ci, którzy to czynili, nie mogą cieszyć się poważaniem społecznym i pełnić funkcji publicznych - wyjaśnił gość Polskiego Radia 24.

Były wiceszef MON zauważył, że w młodym pokoleniu bohaterska postawa Żołnierzy Niezłomnych jest coraz lepiej znana. - W Polsce odbywa się proces porządkowania rzeczywistości. Weryfikuje się to, co należy do polskiej tradycji. Mieści się w niej czyn Żołnierzy Niezłomnych. Jednocześnie inne grupy czynią wszystko, by elementy umacniające nas jako wspólnotę narodową osłabiać - wyjaśnił Romuald Szeremietiew.  

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Audycję prowadził Jerzy Jachowicz.

Polskie Radio 24/ras

------------------------------------

Data emisji: 04.03.2019

Godzina emisji: 19.10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Związek Młodocianych Więźniów Politycznych lat 1944 - 1956 "Jaworzniacy"

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 16:50
- Mimo tortur, różnego rodzaju nacisków psychicznych wyszliśmy stamtąd niezłamani - powiedział Jerzy Pruszyński. - Należeliśmy do grupy młodzieży, która przez większość dorosłego życia była dyskryminowana - zauważył Jerzy Stokowski. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli: Jerzy Pruszyński (prezes) i Jerzy Stokowski (wiceprezes) Związku Młodocianych Więźniów Politycznych lat 1944 - 1956 "Jaworzniacy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: dzięki Żołnierzom Niezłomnym spełniło się marzenie o Polsce

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 19:40
- To także dzięki walce powojennego zbrojnego podziemia naród miał siłę, by zwyciężyć - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystego Apelu Pamięci z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 
rozwiń zwiń