X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Lech Wałęsa i prezydenci miast dostają pogróżki. W przesyłkach były też naboje

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 23:20
Były prezydent Lech Wałęsa, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, prezydenta Rzeszowa Tadeusz Ferenc czy prezydent Krakowa Jacek Majchrowski - to politycy, którzy w ostatnim czasie otrzymali przesyłki z pogróżkami. Nadawca został złapany i przyznał się do winy. 
Audio
  • Marcin Masłowski o pogróżkach, jakie dostała Hanna Zdanowska (IAR)
Lech Wałęsa
Lech WałęsaFoto: PAP/Marcin Gadomski

„Tego, kto przysłał mi dziś kulę (nabój od broni PMK) z oświadczeniem, że mam 7 dni życia jeśli się nie wycofam z działalności politycznej, informuję, że takie teksty tylko i wyłącznie mnie wzmacniają w dalszej działalności. Nigdy nikt mnie nie zastraszył i nie zastraszy. Do zobaczenia bohaterze. Ja tylko boję się PANA BOGA i trochę mojej żony" – napisał Lech Wałęsa na swoim profilu w portalu społecznościowym.

Przesyłką zajęli się funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa. Z ustaleń  wynika, że została ona przekazana krakowskiej policji. - To wszystko, co mogę powiedzieć na ten temat – mówił pracownik biura byłego prezydenta - Marek Kaczmar. 

Ze źródeł zbliżonych do organów ścigania wynika, że list został przekazany do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, która to jednostka zajmuje się sprawą podobnej przesyłki, jaką w piątek miał otrzymać prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. 

Pogróżki wobec Zdanowskiej i Ferenca

Podobna sytuacja dotyczyła prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej. Ta również otrzymała przesyłkę z pogróżkami, w środku której był między innymi pocisk. Paczkę zabezpieczyła policja.

- W przesyłce znajdowały się też zdjęcia kilkunastu prezydentów polskich miast oraz pocisk karabinowy, prawdopodobnie z Kałasznikowa. Sprawa jest w gestii policji i prokuratury - powiedział rzecznik prezydenta Marcin Masłowski. Urząd miasta rozważa zastosowanie szczególnych środków związanych z ochroną Zdanowskiej.

Pogróżki trafiły również do Urzędu Miasta Rzeszowa. - W środku był nabój ze zbitą spłonką. Prezydent Tadeusz Ferenc został już przesłuchany w tej sprawie. Prowadzone jest postępowanie pod kątem kierowania gróźb karalnych – stwierdziła rzeczniczka podkarpackiej policji nadkom. Marta Tabasz-Rygiel. W tym wypadku - jak i w poprzednich - materiały zostaną przekazane prawdopodobnie do Krakowa.

Nieoficjalnie: zatrzymany 28-latek przyznał się do wysłania 10 listów z pogróżkami

Według nieoficjalnych informacji radia RMF FM policja zatrzymała w Warszawie 28-latka, który przyznał się do wysłania 10 listów z pogróżkami.

Nadawca przesyłek to mieszkaniec Krakowa. Listy zostały wysłane ze stolicy Małopolski. Wszystkie wyszły z jednej z placówek pocztowych w Nowej Hucie. We wtorek ma zostać formalnie przesłuchany. Grozić mu może do trzech lat więzienia. 

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Groźby pod adresem prezydenta Krakowa. Podejrzany zatrzymany w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 11:24
Policja zatrzymała w poniedziałek w Warszawie 28-letniego mężczyznę, który był poszukiwany za kierowanie gróźb karalnych pod adresem prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. List z pogróżkami wpłynął do urzędu miasta w piątek.
rozwiń zwiń