X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Lech Wałęsa i prezydenci miast dostają pogróżki. W przesyłkach były też naboje

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 23:20
Były prezydent Lech Wałęsa, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, prezydenta Rzeszowa Tadeusz Ferenc czy prezydent Krakowa Jacek Majchrowski - to politycy, którzy w ostatnim czasie otrzymali przesyłki z pogróżkami. Nadawca został złapany i przyznał się do winy. 
Audio
  • Marcin Masłowski o pogróżkach, jakie dostała Hanna Zdanowska (IAR)
Lech Wałęsa
Lech WałęsaFoto: PAP/Marcin Gadomski

„Tego, kto przysłał mi dziś kulę (nabój od broni PMK) z oświadczeniem, że mam 7 dni życia jeśli się nie wycofam z działalności politycznej, informuję, że takie teksty tylko i wyłącznie mnie wzmacniają w dalszej działalności. Nigdy nikt mnie nie zastraszył i nie zastraszy. Do zobaczenia bohaterze. Ja tylko boję się PANA BOGA i trochę mojej żony" – napisał Lech Wałęsa na swoim profilu w portalu społecznościowym.

Przesyłką zajęli się funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa. Z ustaleń  wynika, że została ona przekazana krakowskiej policji. - To wszystko, co mogę powiedzieć na ten temat – mówił pracownik biura byłego prezydenta - Marek Kaczmar. 

Ze źródeł zbliżonych do organów ścigania wynika, że list został przekazany do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, która to jednostka zajmuje się sprawą podobnej przesyłki, jaką w piątek miał otrzymać prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. 

Pogróżki wobec Zdanowskiej i Ferenca

Podobna sytuacja dotyczyła prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej. Ta również otrzymała przesyłkę z pogróżkami, w środku której był między innymi pocisk. Paczkę zabezpieczyła policja.

- W przesyłce znajdowały się też zdjęcia kilkunastu prezydentów polskich miast oraz pocisk karabinowy, prawdopodobnie z Kałasznikowa. Sprawa jest w gestii policji i prokuratury - powiedział rzecznik prezydenta Marcin Masłowski. Urząd miasta rozważa zastosowanie szczególnych środków związanych z ochroną Zdanowskiej.

Pogróżki trafiły również do Urzędu Miasta Rzeszowa. - W środku był nabój ze zbitą spłonką. Prezydent Tadeusz Ferenc został już przesłuchany w tej sprawie. Prowadzone jest postępowanie pod kątem kierowania gróźb karalnych – stwierdziła rzeczniczka podkarpackiej policji nadkom. Marta Tabasz-Rygiel. W tym wypadku - jak i w poprzednich - materiały zostaną przekazane prawdopodobnie do Krakowa.

Nieoficjalnie: zatrzymany 28-latek przyznał się do wysłania 10 listów z pogróżkami

Według nieoficjalnych informacji radia RMF FM policja zatrzymała w Warszawie 28-latka, który przyznał się do wysłania 10 listów z pogróżkami.

Nadawca przesyłek to mieszkaniec Krakowa. Listy zostały wysłane ze stolicy Małopolski. Wszystkie wyszły z jednej z placówek pocztowych w Nowej Hucie. We wtorek ma zostać formalnie przesłuchany. Grozić mu może do trzech lat więzienia. 

kad

Czytaj także

Groźby pod adresem prezydenta Krakowa. Podejrzany zatrzymany w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 11:24
Policja zatrzymała w poniedziałek w Warszawie 28-letniego mężczyznę, który był poszukiwany za kierowanie gróźb karalnych pod adresem prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. List z pogróżkami wpłynął do urzędu miasta w piątek.
rozwiń zwiń