X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rodzina zidentyfikowała ciało 19-letniego Michała Rosiaka. Zwłoki odnaleziono w Warcie

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 14:32
Odnalezione w niedzielę w Warcie w Obornikach (Wielkopolskie) ciało to zaginiony student Politechniki Poznańskiej Michał Rosiak. Jego tożsamość potwierdziła w poniedziałek rodzina. 19-latek był poszukiwany od połowy stycznia tego roku.
Płetwonurkowie przeszukują Wartę
Płetwonurkowie przeszukują WartęFoto: OSP Mosina

W poniedziałek w poznańskiej prokuraturze tożsamość studenta potwierdziła jego rodzina. Przeprowadzona została także sekcja zwłok. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Michał Smętkowski zaznaczył, że na ustalenie przyczyny śmierci trzeba będzie jeszcze poczekać kilka tygodni.

- Dzisiaj przeprowadzono okazanie zwłok najbliższej rodzinie, która z całą pewnością potwierdzała, że znaleziony w rzece mężczyzna to zaginiony Michał Rosiak. Przeprowadzono też sekcję zwłok, ale nie stwierdzono na ciele żadnych obrażeń, wskazujących na działanie osób trzecich. Bezpośrednia przyczyna zgonu będzie znana po przeprowadzeniu badań histopatologicznych. Z uwagi na częściowy rozkład ciała, biegli nie byli w stanie stwierdzić, co było przyczyną śmierci. Wyniki będą znane za mniej więcej sześć tygodni - powiedział Smętkowski.

Prokuratura już w styczniu wszczęła postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci.

- Samo zaginięcie nie jest przestępstwem, dlatego musieliśmy przyjąć taką kwalifikację prawną, żeby wszcząć postępowanie. Tak by w dalszej kolejności można było wykonywać wszelkie czynności, powoływać świadków i biegłych - wyjaśnił Smętkowski.

Michał Rosiak zaginął w nocy z 17 na 18 stycznia. 19-letni student bawił się tego wieczoru wraz z kolegami w jednym z klubów go-go na poznańskim Starym Rynku. Z klubu wyszedł sam. Ostatni raz wizerunek studenta zarejestrowały kamery monitoringu na dworcu kolejowym na Garbarach; po tym ślad się urwał. Studenta poszukiwała m.in. policja, agencja detektywistyczna, a także znajomi i ochotnicy, którzy przeczesywali teren m.in. poznańskiej Cytadeli.

W niedzielę biuro detektywistyczne, które na zlecenie rodziny zajmowało się poszukiwaniami Michała Rosiaka, poinformowało, że zwłoki znalezione w Warcie mogą należeć do zaginionego 19-latka.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak