X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Marek Zagórski: e-dowód to element całego ekosystemu elektronicznej identyfikacji

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 10:47
Nowy dowód będzie miał kilka funkcji dodatkowych. Przede wszystkim dokument z warstwą elektroniczną jest elementem całego ekosystemu cyfrowej tożsamości, jaką nadaje państwo - wskazywał w Polskim Radiu 24 Marek Zagórski, minister cyfryzacji. 
Audio
  • 28.02.19 Marek Zagórski: e-dowód to element całego ekosystemu elektronicznej identyfikacji

Szef resortu cyfryzacji podkreślał na naszej antenie, że nowy dokument "jest bezpieczniejszy niż obecne dowody osobiste i daje wiele nowych możliwości, np. możliwość elektronicznego podpisywania dokumentów". 

Wszystkie osoby, które wniosek o nowy dowód osobisty złożą 4 marca lub później, po kilkunastu dniach odbiorą dowód z warstwą elektroniczną, czyli e-dowód. Jak wskazywał na naszej antenie Marek Zagórski, wprowadzanie nowego typu dokumentu tożsamości nie oznacza konieczności wymiany dowodu osobistego, jeżeli jego data ważności nie upłynęła. - Wszystkie dowody, których termin ważności upływa po 4 marca, zachowują swoją ważność - wyjaśniał minister cyfryzacji. 

Gość Polskiego Radia 24, mówiąc o nowym typie dowodu osobistego, zwracał szczególną uwagę na jego komplementarność względem innych cyfrowych elementów funkcjonowania w życiu publicznym, takich jak profil zaufany i mDokumenty. Szef resortu cyfryzacji zauważył, że teraz sami będziemy mogli zastrzec swój dowód osobisty, gdy go zgubimy. - Posiadając profil zaufany, będziemy mogli samodzielnie zawiesić ważność dowodu osobistego; to zawieszenie będzie obowiązywało 14 dni. W tym czasie, jeżeli odnajdziemy dokument, będziemy mogli go odwiesić - tłumaczył Marek Zagórski. 

Zdaniem ministra cyfryzacji, nie należy spodziewać się większych kłopotów w kontekście wdrażania nowego typu dowodu osobistego. - Urzędy gmin są dobrze przygotowane - pointował szef resortu. 

Więcej w całej rozmowie. 

Gospodarzem programu była Anna Grabowska. 

Polskie Radio 24/zz

---------------------------------------

Data emisji: 28.02.19 

Godzina emisji: 10.07


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Z e-dowodem będzie łatwiej korzystać z e-usług

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 08:05
Po 10 latach przygotowań i zawirowań, e-dowody z warstwą elektroniczną są gotowe do wydawania. Minister cyfryzacji, Marek Zagórski powiedział, że wnioski na nie będą przyjmowane od 4 marca. Dodał, że do tego czasu mogą pojawić się jednak niedogodności dotyczące składania wniosków w dotychczasowej wersji.
rozwiń zwiń