X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezes Fundacji Mamy i Taty: organizacje pozarządowe chcą chronić rodzinę

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 14:11
We wtorek Rada Ministrów przyjęła projekt reform prawa rodzinnego. - Zmiany to efekt długiej współpracy między rządem a organizacjami pozarządowymi. Rodzina jest bardzo istotna dla obecnej władzy. Poprzedni rządzący traktowali ją jako margines - mówił w Polskim Radiu24 Marek Grabowski, prezes Fundacji Mamy i Taty.
Audio
  • 27.02.19 Marek Grabowski: sądom brakowało refleksji nt. dobra dziecka
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: twitter.com/KancelariaSejmu

Marek Grabowski zwrócił uwagę, że według analiz około 30 procent małżeństw można uratować. - Potwierdzają to badania naukowe. Tyle osób rozwiedzionych deklaruje, że gdyby pojawiła się pomoc z zewnątrz, to ich małżeństwo udałoby się uratować. Nie możemy iść np. jak Hiszpania w stronę rozwodów przez internet. Musimy pamiętać, że dzieci traumę rozwodu przeżywają przez całe życie - wyjaśniał gość Polskiego Radia 24.

Prezes Fundacji Mamy i Taty podkreślił, że do tej pory w sądach rodzinnych brakowało refleksji o tym, czym jest dobro dziecka. - Nie chodzi o to, by na siłę utrzymywać jakieś toksyczne związki. Mamy też przykłady krajów, gdzie sprawdzają się mediacje. Promujemy rozwiązanie, że małżonkowie nie będą mogli dostać rozwodu dopóki nie dogadają ws. podziału obowiązków i czasu - zaznaczył Marek Grabowski.

Orzeczenie alimentów w kilka dni, skuteczne egzekwowanie prawa dziecka do kontaktów z rodzicami, ochrona najmłodszych przed przemocą - to podstawowe założenia przyjętego we wtorek przez Radę Ministrów projektu reformy prawa rodzinnego. Spektakularny efekt przyniosły przygotowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości zmiany w egzekwowaniu obowiązku alimentacyjnego. Ściągalność alimentów do państwowego Funduszu Alimentacyjnego wzrosła aż o 164 proc.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/PAP/ras

--------------------------

Data emisji: 27.02.2019

Godzina emisji: 13.09

Czytaj także

Matczyne emerytury staną się faktem. Prezydent podpisał ustawę

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 15:53
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, wprowadzającą świadczenie "Mama 4 Plus". Na jej mocy matki, które urodziły i wychowały dzieci, a nie pracowały lub odłożyły w ZUS zbyt mało, uzyskają prawo do najniższej emerytury. Po marcowej waloryzacji będzie to 1100 złotych brutto.
rozwiń zwiń