X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Nowe taśmy. Szef NIK o karuzelach VAT: resort finansów jak dziecko we mgle

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 10:54
TVP Info ujawniło kolejne nagranie z restauracji Amber Room. O wyłudzenaich podatku VAT i braku odpowiednich działań ze strony Ministerstwa Finansów 10 czerwca 2014 r. rozmawiali tam ówczesny szef NIK Krzysztof Kwiatkowski i miliarder Jan Kulczyk. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/wellphoto

Na ujawnionym w programie "Strefa starcia" nagraniu Krzysztof Kwiatkowski mówi o pracach NIK nad opinią dla Sejmu ws. budżetu. W tym kontekście informuje o zmniejszonych o 20 proc. wpływach z podwyższonego podatku VAT. – Moim zdaniem kilka przyczyn się na to nałożyło. Jest intensyfikacja tych kołowrotków VAT-owskich i oni trochę to przespali. Według naszych analiz ewidentnie za wolno zaczęli reagować na te działania – mówi Kwiatkowski. W dalszej części Kwiatkowski stwierdza, że "mamy problem". -  Trochę nasze ministerstwo finansów jak dziecko we mgle - ocenia działania resortu.

Prawidłowość działań oraz zaniedbania i zaniechania organów i instytucji publicznych w zakresie zapewnienia dochodów Skarbu Państwa z tytułu podatku od towarów i usług i podatku akcyzowego bada sejmowa komisja śledcza. Prace komisji obejmują lata 2007 - 2015. Szacuje, że w tym czasie Skarb Państwa z tytułu wyłudzeń podatku stracił około 250 miliardów złotych.

- Raport z prac komisji ds. wyłudzeń VAT może zostać przyjęty w sierpniu i skierowany do Sejmu - mówił na początku lutego w "Sygnałach dnia" przewodniczący komisji Marcin Horała. Poseł tłumaczył, że aby zaistniało przestępstwo karuzelowe o musi być zorganizowana grupa przestępcza, która tego dokona – trzeba mieć słupów, różne osoby, które w różnych miejscach koordynują tę działalność.

- To wiedza już powszechna. (Jak słychać było) na nagraniach z "Sowy" minister Graś już w 2013 roku mówił, że grupy przestępcze zajmujące się handlem narkotykami, wymuszeniami, porwaniami, przestawiały się na wyłudzanie VAT-u, bo zagrożenie było mniejsze, a zyski wielokrotnie większe – mówił Horała. 

Wskazał, że "realnie przez kilka lat za te przestępstwa groziły kary z kodeksu karnego skarbowego, np. 2-3 lata w zawieszeniu, proceder zaś przynosił zyski dziesiątki, setki milionów".

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

TVP Info ujawnia nagranie rozmowy Krzysztofa Kwiatkowskiego z Janem Kulczykiem

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2019 23:46
Portal tvp.info dotarł do nagrania, na którym, nieżyjący już obecnie, biznesmen Jan Kulczyk i szef NIK Krzysztof Kwiatkowski rozmawiają o pogróżkach, które dostawał biznesmen. Kwiatkowski miał radzić Kulczykowi, aby ten porozmawiał o tym z ówczesnym rzecznikiem rządu Pawłem Grasiem.
rozwiń zwiń