X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dziś zobaczymy Snow Moon. Najjaśniejszy i największy Superksiężyc w roku

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 11:11
19 lutego warto spojrzeć w niebo. Bedzie można podziwiać Śnieżny Księżyc. To druga pełnia księżyca w tym roku. Będzie to największy i najjaśniejszy Super Księzyc w całym roku. Sprawdź co to znaczy.
Śnieżny Księżyc
Śnieżny KsiężycFoto: PAP/EPA/FILIP SINGER

Lutowa pełnia Księżyca jest naprawdę niezwykła. Nadawano jej często magiczne, symboliczne znaczenie. Będzie to jednocześnie pełnia Superksiężyca. Dzisiejsza pełnia będzie największa i najjaśniejsza w całym 2019 roku, ponieważ orbita Srebrnego Globu znajduje się najbliżej Ziemi - na wysokości 356,800 km. Księżyc podczas pełni 19 lutego wydawać się zatem będzie większy i jaśniejszy niż zwykle. Ma jaskrawy, pomarańczowy odcień. Śnieżny Księżyc warto fotografować, wygląda bowiem naprawdę spektakularne. 

Pełnia Śnieżnego Księżyca - czym jest?

Snow Moon, czyli Śnieżny Księżyc został tak nazwany, ponieważ pojawia się w lutym, gdy często widzi najcięższe opady śniegu. Inna nazwa tej pełni, to Głodna Pełnia Księżyca, ponieważ pojawia się pod koniec zimy, kiedy zdobywanie jedzenia jest coraz trudniejsze.

mt, pomorska.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak