X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

250 tysięcy zachorowań na grypę w ciągu tygodnia. 25 osób zmarło

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 19:33
W ubiegłym tygodniu z powodu powikłań pogrypowych zmarło w Polsce 25 osób, a ponad 250 tysięcy zachorowało na grypę i infekcje grypopodobne - to najnowsze dane epidemiologiczne z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego Państwowego Zakładu Higieny. 
Audio
  • 250 tysięcy zachorowań i 25 zgonów z powodu grypy w ciągu tygodnia (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: DarkoStojanovic/Pixabay

Kierownik Krajowego Ośrodka do spraw Grypy profesor Lidia Brydak powiedziała IAR, że od października, czyli od początku sezonu grypowego, zgłoszono w sumie 2 miliony 420 tysięcy zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę oraz 48 przypadków śmiertelnych. Zdaniem profesor Brydak ,liczba zgonów jest niedoszacowana, ponieważ często jako przyczynę śmierci wpisuje się powikłania kardiologiczne lub pulmonologiczne. 

Profesor Brydak podkreśla, że nie jest jeszcze za późno, żeby się zaszczepić przeciwko grypie. Według Światowej Organizacji Zdrowia nawet teraz, kiedy mamy wzrost zachorowań, można się zaszczepić, ale w ciągu tygodnia należy unikać kontaktu z osobami "zagrypionymi", ponieważ przeciwciała wytwarzane są w ciągu 7 dni. 

W ubiegły roku przeciwko grypie zaszczepiło się niespełna 3,5 procent Polaków. 

dn

Zobacz więcej na temat: POLSKA grypa choroba
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak