X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

GOIŚ alarmuje: w kilkunastu województwach jakość powietrza jest zła

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 11:03
Bardzo zła jakość powietrza występuje w trzech województwach, w dziewięciu jakość powietrza jest zła - alarmuje Generalny Inspektorat Ochrony Środowiska. I apeluje do osób starszych, dzieci i kobiet w ciąży, by unikać przebywania na świeżym powietrzu. 
Smog w Warszawie
Smog w WarszawieFoto: Shutterstock.com

Według danych pomiarowych Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska w województwach: dolnośląskim (Nowa Ruda, Wałbrzych, Lubań), lubuskim (Nowa Sól), i małopolskim (w Krakowie, w stacji pomiarowej przy ul.Krasińskiego) jakość powietrza jest bardzo zła.

pap_smog1200.jpg
Jak zanieczyszczone powietrze narusza dobra osobiste?

Zła jakość powietrza występuje w województwach: wielkopolskim (Kalisz i Poznań), dolnośląskim (Wrocław), podkarpackim (Dębica), łódzkim (Radomsko), śląskim (Częstochowa, Dąbrowa Górnicza i Tychy), małopolskim (Kraków, stacje przy ul. Bulwarowej, Dietla i Złoty Róg), opolskim (Zdzieszowice i Kędzierzyn-Koźle), mazowieckim (Warszawa) i świętokrzyskim (Starachowice).

Bardzo zła i zła jakość powietrza - według informacji GIOŚ - ma negatywny wpływ na zdrowie. W takiej sytuacji osoby chore, starsze, osoby cierpiące na astmę oraz kobiety w ciąży i małe dzieci powinny bezwzględnie unikać przebywania na wolnym powietrzu. Pozostałym osobom zaleca się, by ograniczyły to do niezbędnego minimum.

W przypadku bardzo złej jakości powietrza długotrwała ekspozycja na działanie szkodliwych substancji znajdujących się w powietrzu zwiększa ryzyko zmian m.in. w układzie oddechowym, naczyniowo-sercowym i odpornościowym.

mt

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Sałek: nie tylko Polska ma problem z powietrzem. W TSUE są pozwy wobec innych krajów

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2019 14:45
- To, że Polska i Bułgaria przegrały sprawę o niedotrzymywanie standardów jakości powietrza, wcale nie oznacza, że inni nie mają tych problemów. W Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej są złożone pozwy wobec innych krajów członkowskich, także Republiki Federalnej Niemiec - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Paweł Sałek, doradca Prezydenta RP ds. ochrony środowiska i polityki klimatycznej.
rozwiń zwiń