X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

B. szef ABW z zarzutami w Radzie Muzeum Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 09:55
Rada Warszawy wskazała nowy skład rady Muzeum Powstania Warszawskiego. Znalazł się w niej były szef ABW w rządzie Donalda Tuska Krzysztof Bondaryk, na którym ciążą zarzuty przekroczenia uprawnień oraz niedopełnienia obowiązków - donosi "Gazeta Polska Codziennie".
Muzeum Powstania Warszawskiego. Zdjęcie ilustracyjne
Muzeum Powstania Warszawskiego. Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Kandydaturę Bondaryka rada przyjęła przy głosach sprzeciwu przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości. Piotr Mazurek z PiS opisuje, że na zgłoszone zastrzeżenia podczas komisji kultury, radni usłyszeli, że wskazał go prezydent Rafał Trzaskowski.

- My też mieliśmy uwagi do niektórych nazwisk , ale postanowiliśmy poprzeć uchwałę – Gazeta Polska Codziennie cytuje radnego PO Jarosława Szostakowskiego, który tłumaczy, że w radzie panuje pluralizm.

"Muzeum Powstania Warszawskiego zostało utworzone dzięki decyzji i determinacji prof. Lecha Kaczyńskiego, gdy był prezydentem Warszawy. Placówka została otwarta za jego kadencji" – przypomina GPC. 

Bondaryk z wykształcenia jest historykiem, w latach 80. działał m.in. w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów. Po 1989 r. został pełnomocnikiem szefa MSW Krzysztofa Kozłowskiego do spraw tworzenia Urzędu Ochrony Państwa w Białymstoku, a w latach 1990-96 był szefem delegatury UOP w tym mieście.

W latach 1997-98 pracował w departamencie nadzoru i kontroli MSWiA, a w latach 1998-99 był wiceministrem w tym resorcie. Był odpowiedzialny m.in. za wprowadzenie ustawy o ochronie informacji niejawnych i krajowego centrum informacji kryminalnej. Później pracował w sektorze telekomunikacyjnym i bankowym. W latach 2006-07 był ekspertem sejmowej komisji ds. służb specjalnych.

Obowiązki szefa ABW pełnił od połowy listopada 2007 r., a formalnie szefem Agencji został w styczniu 2008 roku. W 2013 roku podał się do dymisji.

Zarzuty, które na nim ciążą dotyczą tego ostatniego okresu. Chodzi o jednego z pracowników cywilnych Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, który miał podrobione świadectwo ukończenia studiów i na jego podstawie rozkazem Bondaryka 21 grudnia 2007 roku został przyjęty do służby w Agencji i mianowany funkcjonariuszem w służbie stałej na stanowisku doradcy szefa ABW.

PAP/GPC/fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Bondaryk: Polska jest pierwszoplanowym celem dla działań rosyjskich służb specjalnych

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 15:52
- Polska jest pierwszoplanowym celem dla działań rosyjskich służb specjalnych. Strategią Rosjan jest rozbicie UE, wypchnięcie USA z Europy i wprowadzenie podziałów wśród krajów UE - mówił b. szef ABW gen. Krzysztof Bondaryk.
rozwiń zwiń