more_horiz
Wiadomości

Opóźnia się wylot premiera Izraela z Warszawy. Powodem uszkodzony samolot

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 07:47
Drugi samolot przyleci w piątek rano do Warszawy po premiera Izraela Benjamina Netanjahu. Wcześniej samolot na pokładzie z Netanjahu nie mógł odlecieć z lotniska Chopina w Warszawie z powodu uszkodzenia przedniej goleni maszyny - poinformowało Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze.
Premier Izraela Benjamin Netanjahu podczas konferencji bliskowschodniej w Warszawie
Premier Izraela Benjamin Netanjahu podczas konferencji bliskowschodniej w WarszawieFoto: PAP/Paweł Supernak

Według Times of Israel, który powołuje się na przedstawiciela kancelarii izraelskiego premiera, Netanjahu powinien wystartować z Warszawy drugim samolotem ok. godz. 9.30 rano.

Samolot premiera, Boeing 777, został uszkodzony przez ciągnik samolotowy, który uderzył w niego, gdy miał wystartować tuż po północy. 

"Podczas wypychania z miejsca postojowego rządowego samolotu z premierem Izraela na pokładzie doszło do zdarzenia, w trakcie którego uszkodzeniu uległa przednia goleń samolotu; nikomu z pasażerów, załogi, ani pracowników naziemnych nic się nie stało; pasażerowie bezpiecznie opuścili pokład" - przekazało w piątek w nocy Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze.

Wyjaśnieniem zdarzenia zajmuje się Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Premier wrócił do hotelu

Jak podaje Times of Israel, Netanjahu, jego żona i współpracownicy wrócili do hotelu Intercontinental, gdzie przebywali od wtorku. W środę i czwartek premier Netanjahu uczestniczył w zorganizowanej wspólnie przez USA i Polskę konferencji bliskowschodniej, na którą przyjechali przedstawiciele kilkudziesięciu państw świata.

Edna Halbani z kancelarii Netanjahu, która od dziesięcioleci organizuje loty dla izraelskich premierów, powiedziała, że Ehud Barak również miał problemy z uszkodzonym samolotem podczas podróży do Atlanty w 1999 roku - informuje Times of Israel.

Portal wskazuje, że Netanjahu nie ma własnego samolotu; kancelaria czarteruje maszyny od państwowych linii lotniczych El Al, które są dostosowane do jego potrzeb. Rząd jest w trakcie zakupu rządowego samolotu dla premiera.

Benjamin Netanjahu uczestniczył w Warszawie w dwudniowej konferencji bliskowschodniej.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Jerusalem Post": Netanjahu spotkał się w Warszawie z szefem MSZ Omanu

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 23:23
Premier Izraela Benjamin Netanjahu i szef MSZ Omanu Jusuf ibn Alawi ibn Abdullah spotkali się w Warszawie, do której przybyli w związku z konferencją bliskowschodnią - odnotowuje dziennik "Jerusalem Post". 
rozwiń zwiń