more_horiz
Wiadomości

Pogoda: dziś nawet 10 stopni na plusie. Mżawka w całym kraju

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 08:01
Nad Polską będzie dominuje wyż znad południowych Niemiec, jedynie na wschodzie zaznacza się wpływ płytkiej zatoki niżu znad północnych krańców Europy oraz strefy mało aktywnego ciepłego frontu atmosferycznego. Z zachodu napływa ciepłe powietrze polarne morskie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

W piątek na zachodzie i południowym zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. W województwach wschodnich zachmurzenie przeważnie duże, możliwe słabe opady mżawki. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże ze stopniowo postępującymi od zachodu rozpogodzeniami, słabe opady mżawki możliwe początkowo na Pomorzu Wschodnim i Kujawach. Rano miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 3 st. na północnym wschodzie do 10 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany i porywisty, zachodni.

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże, możliwe większe przejaśnienia. Początkowo możliwa zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, zachodni. W nocy na ogół pochmurnie. Silne zamglenia, lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna 1 st. Wiatr słaby, zachodni. Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1019 hPa i będzie powoli spadać.

W nocy na wschodzie zachmurzenie duże, na pozostałym obszarze małe lub umiarkowane, gdzieniegdzie wzrastające do dużego. Na północnym wschodzie możliwa słaba mżawka. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m, na północy i południu lokalnie do 100 m i tutaj mgła może być marznąca. Temperatura minimalna od -3 st. na południu do 3 st. nad morzem, w kotlinach karpackich od -6 do -3 st. Wiatr słaby, zachodni i południowo-zachodni.

fc

Zobacz więcej na temat: POLSKA pogoda IMGW
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak