more_horiz
Wiadomości

Pogoda na środę. Duże zachmurzenie i przelotne opady deszczu i śniegu

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 07:44
IMGW informuje, że Europa północno-zachodnia, północna i wschodnia znajdują się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu dominuje wyż z centrum nad Niemcami.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Roman Mikhailiuk

Polska jest w zasięgu płytkiej zatoki niżu znad północnej Skandynawii z układem frontów atmosferycznych, która przemieszcza się z zachodu na wschód. Po południu zachodnia część kraju dostanie się pod wpływ wyżu z centrum nad Niemcami. Z zachodu do Polski napływa cieplejsza masa powietrza polarnego morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie rosło.

W środę będzie duże zachmurzenie, na północy kraju większe przejaśnienia. Na wschodzie i południu opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz, na pozostałym obszarze opady deszczu. Temperatura maksymalna od 2°C, 4°C na wschodzie do 5°C, 8°C na zachodzie kraju, jedynie na krańcach południowo-wschodnich od 0°C do 1°C.

Wiatr umiarkowany, porywisty, na wschodzie oraz na Pomorzu w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni, miejscami na południowym wschodzie powodować może zawieje śnieżne. W szczytowych partiach gór wiatr w porywach do 60 km/h, powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

Pochmurna i deszczowa noc

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże. Z wyjątkiem Podlasia opady deszczu lub mżawki. Na krańcach południowo-wschodnich opady także deszczu ze śniegiem i śniegu, lokalnie na Podhalu marznącego deszczu, powodującego gołoledź. Temperatura minimalna od 1°C do 5°C, jedynie na Podhalu i Podlasiu spadki do -1°C. Wiatr na ogół umiarkowany, miejscami porywisty, zachodni i północno-zachodni. W szczytowych partiach Karpat wiatr w porywach do 85 km/h, powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne. 

W czwartek zachmurzenie na ogół duże. Okresami opady deszczu, w Tatrach śniegu. Temperatura maksymalna od 3°C, 4°C na wschodzie do 6°C, 8°C na zachodzie kraju, jedynie na Podhalu około 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

W Warszawie w środę zachmurzenie duże. Opady śniegu stopniowo przechodzące w deszcz ze śniegiem, a po południu także deszcz. Temperatura maksymalna 4°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu. 
Temperatura minimalna 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 5°C. Wiatr na ogół umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.

ras

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak