X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wyrok w sprawie sędziego Wojciecha Łączewskiego. Sąd skazał dziennikarza

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 19:24
Wojciech Biedroń został skazany przez sąd za opisanie sprawy sędziego Wojciecha Łączewskiego - podaje portal wPolityce.pl. W pierwszej instancji sąd nałożył na niego 25 tys. złotych grzywny, w drugiej zmniejszył ją do 3 tys. złotych. 
Sędzia Wojciech Łączewski
Sędzia Wojciech Łączewski Foto: PAP/Marcin Obara

Dziennikarz został skazany na podstawie art. 212 Kodeksu karnego (chodzi o zniesławienie). Wyrok jest prawomocny. 

Jak czytamy na portalu, Łączewski "poprzez portal Twitter miał nawiązać prywatną korespondencję z osobą, którą wziął za dziennikarza Tomasza Lisa, i namawiać ją do przyjęcia nowej strategii w politycznej walce z rządem". 

"Po trzech latach od wybuchu afery z Łączewskim i jego ustawką z rzekomym Lisem mamy pierwszy wyrok. Brawo! Kogo skazano? Mnie, z art. 212 kodeksu karnego. Prawomocnie" - napisał na Twitterze Wojciech Biedroń. 

- Sąd przyznał rację moim ustaleniom i ustaleniom prokuratury, że sędzia Wojciech Łączewski naprawdę chciał się spotkać z Lisem. Uznał też, że miałem prawo określić sędziego Łączewskiego mianem "kłamczuszka", bo tak go oceniłem na Twitterze - powiedział Biedroń w rozmowie z portalem.

- Wszystkie ustalenia pozwalają na pisanie tego typu rzeczy. Problem jednak polega na tym, że użyłem określenia, że przeciwko Łączewskiemu toczy się postępowanie dyscyplinarne. Tymczasem to nie było postępowanie dyscyplinarne, ale postępowanie wyjaśniające - dodał.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak