X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Chrześcijańska Koalicja Norwegii uhonorowała polskiego konsula

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 18:47
Polski konsul w Norwegii Sławomir Kowalski otrzymał wyróżnienie "Certificate of Honor" od Chrześcijańskiej Koalicji Norwegii. Nagroda jest wyrazem uznania za walkę o prawa polskich dzieci z urzędem Barnevernet.
Polski konsul został uhonorowany nagrodą Certificate of Honor
Polski konsul został uhonorowany nagrodą "Certificate of Honor"Foto: Facebook/Christian Coalition World

Norwegia 1200.jpg
Polska daje tydzień na opuszczenie kraju przez norweską konsul

Zdaniem norweskiej organizacji postawa polskiego konsula powinna być wzorem dla innych narodów. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris napisał na Twitterze: "Chrześcijańska Koalicja Norwegii wręczyła dzisiaj polskiemu konsulowi dr Sławomirowi Kowalskiemu "Certificate of Honor" w uznaniu dla jego działalności w obronie polskich rodzin prześladowanych przez Barnevernet, stanowiącej wzór dla innych narodów"

Pod koniec stycznia MSZ Norwegii poinformowało, że zdecydowało o wydaleniu z Norwegii Kowalskiego, który znany jest z walki o prawa polskich dzieci z urzędem Barnevernet. 

W poniedziałek po południu Szynkowski vel Sęk poinformował na Twitterze, iż władze norweskie uznały polskiego konsula za persona non grata, co - jak zaznaczył - "uniemożliwia mu dalsze wykonywanie funkcji

Po niespełna dwóch godzinach wiceminister poinformował, że w odpowiedzi na decyzję norweskich władz o uznaniu konsula Kowalskiego za persona non grata, "nota o identycznym działaniu wobec norweskiej konsul w Polsce została przekazana ambasadorowi Norwegii".

dn/Twitter/PAP

Zobacz więcej na temat: POLSKA dyplomacja Norwegia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak