more_horiz
Wiadomości

Chrześcijańska Koalicja Norwegii uhonorowała polskiego konsula

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 18:47
Polski konsul w Norwegii Sławomir Kowalski otrzymał wyróżnienie "Certificate of Honor" od Chrześcijańskiej Koalicji Norwegii. Nagroda jest wyrazem uznania za walkę o prawa polskich dzieci z urzędem Barnevernet.
Polski konsul został uhonorowany nagrodą Certificate of Honor
Polski konsul został uhonorowany nagrodą "Certificate of Honor"Foto: Facebook/Christian Coalition World

Norwegia 1200.jpg
Polska daje tydzień na opuszczenie kraju przez norweską konsul

Zdaniem norweskiej organizacji postawa polskiego konsula powinna być wzorem dla innych narodów. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris napisał na Twitterze: "Chrześcijańska Koalicja Norwegii wręczyła dzisiaj polskiemu konsulowi dr Sławomirowi Kowalskiemu "Certificate of Honor" w uznaniu dla jego działalności w obronie polskich rodzin prześladowanych przez Barnevernet, stanowiącej wzór dla innych narodów"

Pod koniec stycznia MSZ Norwegii poinformowało, że zdecydowało o wydaleniu z Norwegii Kowalskiego, który znany jest z walki o prawa polskich dzieci z urzędem Barnevernet. 

W poniedziałek po południu Szynkowski vel Sęk poinformował na Twitterze, iż władze norweskie uznały polskiego konsula za persona non grata, co - jak zaznaczył - "uniemożliwia mu dalsze wykonywanie funkcji

Po niespełna dwóch godzinach wiceminister poinformował, że w odpowiedzi na decyzję norweskich władz o uznaniu konsula Kowalskiego za persona non grata, "nota o identycznym działaniu wobec norweskiej konsul w Polsce została przekazana ambasadorowi Norwegii".

dn/Twitter/PAP

Zobacz więcej na temat: POLSKA dyplomacja Norwegia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak