X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Artur Warzocha o Stefanie Michniku: powinien odpowiedzieć za swoje haniebne czyny

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 18:28
– Niestety czas nie gra na naszą korzyść, a do tej pory Stefan Michnik nie poniósł żadnych konsekwencji i kary za zbrodnie, które ma na swoim sumieniu – powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości Artur Warzocha. – Nie zgadzamy się z tym – dodał. We wtorek Sąd Rejonowy w Goeteborgu nie wyraził zgody na wydanie polskim władzom stalinowskiego prokuratora.
Audio
  • 12.02.19 Artur Warzocha: „Stefan Michnik ma na swoim sumieniu zbrodnie. Powinien za nie odpowiedzieć (…)”.

Jako powód odmowy wskazano na przedawnienie zarzucanych Michnikowi czynów oraz jego szwedzkie obywatelstwo. – Stalinowski prokurator dożywa sobie spokojnej starości w Szwecji. Nie poniósł do tej pory żadnych konsekwencji i kary za zbrodnie, które ma na swoim sumieniu. Nie zgadzamy się z tym i uważamy, że powinien odpowiedzieć za haniebne czyny, których dopuścił się jako uczestnik reżimu totalitarnego – zaznaczył Artur Warzocha.

Gość Polskiego Radia 24 zauważył, że niestety większość ze stalinowskich oprawców nie doczekała się kary za to, czego dokonali w okresie PRL. Artur Warzocha obarcza za to winą sposób, w jaki prowadzona była polityka na początku transformacji ustrojowej.

– Przez ponad 20 lat pozwalano ludziom, którzy mieli krew na rękach funkcjonować i pobierać bardzo wysokie wynagrodzenia w formie emerytur. Wielu z nich było szanowanymi obywatelami III RP. Istniało takie środowisko jak Porozumienie Centrum, a obecnie PiS, które zawsze w zdecydowany sposób mówiły i mówią, że sprawiedliwość, zarówno w wymiarze moralnym, historycznym, jak i karnym powinna zostać poniesiona – podkreślił senator.

Ponadto Artur Warzocha odniósł się również do rozpoczynającej się w Warszawie konferencji bliskowschodniej oraz do dymisji Kazimierza Kujdy, byłego już prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który podejrzewany jest o współpracę z SB.

Audycję "Rozmowa Polskiego Radia 24" prowadził Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/db

-----------------------------------

Data emisji: 12.02.2019

Godzina emisji: 17.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szwecja: sąd nie wyraził zgody na wydanie Stefana Michnika Polsce

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 15:30
Sąd Rejonowy w Goeteborgu nie wyraził zgody na wydanie polskim władzom Stefana Michnika - wynika z udostępnionego we wtorek PAP protokołu. Powodem odmowy jest przedawnienie zarzucanych Michnikowi czynów oraz jego szwedzkie obywatelstwo. 
rozwiń zwiń