X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rafał Trzaskowski: niepokoi mnie, że Wiosna zabiera elektorat PO

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 16:55
Niepokoi mnie, że Wiosna zabiera elektorat Platformie, chciałbym, żeby lider partii Wiosna Robert Biedroń skupił się na pozyskiwaniu nowego elektoratu - powiedział we wtorek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (PO), pytany o opinię na temat nowej partii Roberta Biedronia. 
Rafał Trzaskowski
Rafał TrzaskowskiFoto: Suhtterstock/Tomasz Bidermann

Na początku lutego w Warszawie Biedroń zainaugurował działalność swojej partii o nazwie Wiosna. Zapowiedział m.in. powołanie komisji sprawiedliwości i pojednania do rozliczenia tych, którzy łamali konstytucję, odpartyjnienie spółek skarbu państwa, likwidację Rady Mediów Narodowych, przygotowanie ustawy o jawności i zasadach wynagrodzeń w sektorze publicznych oraz wprowadzenie prawa do aborcji na żądanie do 12. tygodnia, likwidację Funduszu Kościelnego, wycofanie religii ze szkół, renegocjację konkordatu, a także zamknięcie kopalni węgla do 2035 r. Według Biedronia, wszystkie przedstawione przez niego propozycje będą kosztowały ok. 35 mld zł. 

Trzaskowski pytany w portalu Onet.pl o partię Wiosna, powiedział, że "niepokoi, czy martwi" go, że Wiosna zabiera elektorat Platformie i "na to się nastawia". 
- Bo gdyby było tak, że Wiosna nastawia się przede wszystkim na pozyskiwanie nowego elektoratu, na próbę rozmowy z tymi, którzy do tej pory nie rozmawiali, to cała opozycja, odniosłaby tylko i wyłącznie pozytywne skutki - ocenił prezydent Warszawy. 

Świeżość mimo 20 lat w polityce

Na uwagę dziennikarza, że Biedroniowi udało się wnieść świeżość do polskiej polityki, chociaż w polityce nie jest nowy, Trzaskowski przyznał, że jest "to ciekawy fenomen". - Biedroń był w kilku partiach politycznych, a umie stworzyć wrażenie świeżości, mimo że w polityce jest 20 lat - zauważył. 

- Pytanie, czy ten efekt świeżości, który dzisiaj jest rzeczywiście, chociażby przez świetnie zorganizowana konwencję, będzie trwał przez miesiąc, dwa, czy będzie trwał przez kilka lat - mówił Trzaskowski. - Życzyłbym mu, żeby skupił się na pozyskiwaniu nowego elektoratu i radziłbym mu, żeby nie atakował nas tak mocno jak PiS – być może mu to wynika z badań, ale to nie ma żadnego racjonalnego sensu na dłuższe miesiące, na dłuższą perspektywę czasową - podkreślił Trzaskowski.

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rafał Trzaskowski: dopuszczam możliwość, że PO straci część wyborców na rzecz Wiosny

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 21:20
Dopuszczam możliwość - zwłaszcza przez pierwsze parę tygodni - że PO straci część wyborców na rzecz Wiosny. Będzie gorzej, jeśli będziemy się bili o ten sam kawałek tortu - ocenił w programie "Wydarzenia i opinie" w Polsat News w poniedziałek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (PO).
rozwiń zwiń