more_horiz
Wiadomości

Prezydent odznaczył pracowników Wojskowego Instytutu Medycznego

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 16:48
Prezydent Andrzej Duda wręczył we wtorek odznaczenia pracownikom Wojskowego Instytutu Medycznego. Nadano im je, jak podkreślał, za pracę ponad wymagania i oczekiwania służbowe. 
Audio
  • Prezydent odznaczył pracowników Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: twitter.com/MON_GOV_PL

- Dziękuję za służbę dla pacjenta i za wkład rozwój polskiej medycyny wojskowej - mówił prezydent Andrzej Duda do pracowników Wojskowego Instytutu Medycznego. Dodał, że wśród ich pacjentów są zarówno żołnierze, osoby pełniące najwyższe funkcje państwowe, jak i zwykli ludzie. 

- Bardzo się cieszę, że mogę wręczyć te odznaczenia, które mają (…) bardzo specyficzny wymiar. (…) To krzyże. Odznaczenie o tak ważnej symbolice, także symbolice wojskowej, ważnej dla nas kulturowo, tożsamościowo, świadomościowo. Ale ważne także jako znak męstwa, jako znak odwagi, jako znak poświęcenia, jako coś wyjątkowego - powiedział prezydent podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim. 

Uhonorowani – jak wskazał - odebrali odznaczenia - "krzyże zasługi, krzyże za służbę, za wyjątkową służbę". - Zapoznawałem się z państwa biogramami, przy każdym wniosku o odznaczenie było napisane, że to służba ponad wymiar, wyjątkowa, ponad normalną pracę, ponad normalne wymagania i oczekiwania służbowe - podkreślił prezydent Duda. 

Od 2007 r. dyrektorem WIM jest gen. prof. Grzegorz Gielerak.

ras

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak