X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

GIF wstrzymuje sprzedaż 14 leków. Zagrożenie zdrowia - sprawdź listę

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 20:37
Główny Inspektor Farmaceutyczny wstrzymał sprzedaż 14 rodzajów syropów i tabletek na kaszel, zawierających pochodzący z Francji fenspiryd. Powodem tej decyzji jest zagrożenie dla zdrowia publicznego. 
Audio
  • GIF wstrzymał sprzedaż syropów i tabletek z fenspirydem (IAR)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

W uzasadnieniu decyzji o wstrzymaniu napisano, że możliwe ryzyko jest wyższe niż korzyści ze stosowania tych leków.

Wstrzymano sprzedaż syropów i tabletek o działaniu przeciwzapalnym i rozkurczającym oskrzela, w tym Pulneo i Pulneo o smaku coli oraz Fosidalu i Eurespalu. Główny Inspektor Farmaceutyczny postanowił wstrzymać sprzedaż syropów i tabletek zawierających fenspiryd na wniosek Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. 

Rzecznik Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego, Michał Trybusz, powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że decyzja ma charakter prewencyjny. Wszczęto procedurę unijną zmierzającą do przebadania fenspirydu, aby jeszcze raz dokonać oceny stosunku korzyści do ryzyka w związku ze stosowaniem tych produktów leczniczych. Efektem tej procedury będzie albo decyzja o ponownym dopuszczeniu do obrotu, albo decyzja o wycofaniu tych produktów - powiedział Michał Trybusz. Dodał, że osoby przyjmujące produkty, których sprzedaż wstrzymano, mogą zapytać lekarza, czym je zastąpić. 

ldd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak