X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prof. Waldemar Gontarski: TSUE zaczyna ustawiać się w pozycji organu politycznego w sprawie przeciwko Polsce

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 16:06
– Prawdopodobne, że wyrok TSUE zostanie wydany w przeddzień eurowyborów. Może to zostać potraktowane jako akcja polityczna – ocenił rezultat wtorkowego posiedzenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej prof. Waldemar Gontarski z Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji.
Audio
  • 12.02.19 Prof. Waldemar Gontarski: „Termin wydania wyroku przez TSUE może być potraktowane jako akcja polityczna (…)”.
Każda złotówka z UE generuje 64 grosze na inwestycje ze środków krajowych - podaje MIiR.
Każda złotówka z UE generuje 64 grosze na inwestycje ze środków krajowych - podaje MIiR.Foto: artjazz/shutterstock.com

We wtorek w TSUE odbyło się posiedzenie dotyczące sprawy, jaką przeciwko Polsce wniosła Komisja Europejska. Chodzi o przepisy ustawy o Sądzie Najwyższym, na mocy których wiek przejścia sędziów SN w stan spoczynku został obniżony do 65 lat. Polska zmieniła już te przepisy, ale KE nie wycofała swojej skargi.

– Jestem zaskoczony tym, że nie została ona wycofana. Dotychczas, gdy dane państwo dostosowywało się do opinii sformułowanej przez Komisję, to tak właśnie się działo. Polska zastosowała się przecież do wytycznych zaleconych przez KE. Dla mnie instytucja ta staje się komisją polityczną – dodał prof. Gontarski.

Opinia rzecznika generalnego TSUE w sprawie skargi zostanie wydana 11 kwietnia. Wyrok w sprawie ma zapaść kilka tygodni po tym, prawdopodobnie w maju.

– Istnieje możliwość, że wyrok zapadnie w przeddzień eurowyborów. Obawiam się, że może być to akcja polityczna podyktowana przez Komisję Europejską. TSUE ma trzymać w ręku przepisy prawa, a nie kalendarz czy wręcz zegar polityczny. To, co robi, można potraktować jako próba leczenia zdrowego pacjenta jakimś silnie toksycznym lekarstwem. TSUE zaczyna ustawiać się w pozycji organu politycznego w sprawie przeciwko Polsce – wskazał rozmówca Polskiego Radia 24.

PAP/Polskie Radio 24/db

------------------------------------

Data emisji: 12.02.2019

Godzina emisji: 15.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ryszard Czarnecki: Komisja Europejska próbowała postawić Polskę do kąta

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2018 16:50
– Polski wymiar sprawiedliwości nie podlega jurysdykcji Unii Europejskiej. Urzędnicy z Brukseli chcą widzieć źdźbło w polskim oku, a nie zauważają belki w oku francuskim, niemieckim, austriackim, czy hiszpańskim – powiedział w audycji "Sztuka Słuchania Ekstra" europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki. Odniósł się w ten sposób do stosunku unijnych instytucji wobec reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Makowski: po stronie władz UE nie ma woli kompromisu

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 11:23
- Każdy, kto śledzi polityczno-prawny konflikt między Polską a Komisją Europejską, ten wie, że KE (...) sprawę stawia jasno. Spór zakończy się wtedy, gdy właściwie wszystkie reformy wymiaru sprawiedliwości zostaną zresetowane albo zmieni się Komisja - ocenił w Polskim Radiu 24 Marcin Makowski z "Do Rzeczy" i "Wirtualnej Polski". 
rozwiń zwiń