X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zbigniew Ziobro o podpalaczu biura Beaty Kempy: może stanowić zagrożenie

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 15:54
Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wyraził zaniepokojenie decyzją Sądu we Wrocławiu, który zdecydował, że sprawca podpalenia biura poseł Beaty Kempy może wyjść z zamkniętego zakładu psychiatrycznego.
Audio
Zbigniew Ziobro
Zbigniew Ziobro Foto: PAP/Rafał Guz

Mężczyzna mimo zarzutów o charakterze terrorystycznym nie został zamknięty w zakładzie karnym, co powodowane było stwierdzeniem u niego niepoczytalności. 

Zbigniew Ziobro powiedział, że niepokojąca jest możliwość ponownego popełnienia zabronionego czynu przez sprawcę. Zaznaczył, że w opinii biegłych został uznany za osobę stanowiącą zagrożenie. 

Rzecznik Sądu Okręgowego we Wrocławiu sędzia Marek Poteralski powiedział, że sprawca podpalenia biura może wyjść z zamkniętego zakładu psychiatrycznego, ponieważ prawdopodobieństwo popełnienia przez niego czynu zabronionego nie jest wysokie.

Marek Poteralski powiedział, że sprawca może leczyć się w poradni zdrowia psychicznego. Zaznaczył, że sąd także uwzględnił fakt, iż może on liczyć pomoc rodziny, która może się nim zaopiekować i jednocześnie dopilnować leczenia w poradni zdrowia psychicznego. Podkreślił, że postanowienie, które zapadło jest nieprawomocne i podlega zażaleniu. 

W grudniu 2017 roku w Sycowie na Dolnym Śląsku Sebastian K. podpalił biuro poselskie Beaty Kempy. Mieściło się one w kamienicy, w której mieszkały rodziny z dziećmi. Według śledczych 15 osób, w tym 6 dzieci, zostało pokrzywdzonych. 

ras

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak