more_horiz
Wiadomości

Małopolskie: brutalnie zabił kota i wyrzucił przez okno. Grożą mu trzy lata więzienia

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 15:38
21-letni nietrzeźwy mieszkaniec Gdowa zabił kota, a następnie wyrzucił go przez okno. Za znęcanie się i zabicie zwierzęcia, grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: policja.gov.pl

Mężczyzna miał 2 promile alkoholu we krwi. Kota zabił podczas awantury z domownikami. Według ustaleń, to 21-latek wszczął awanturę i w napadzie gniewu zamknął się w łazience - tu, jak podała policja, "brutalnie" zabił zwierzę, które następnie wyrzucił przez okno.

- W trakcie interwencji mężczyzna był agresywny, nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy. Został obezwładniony i przewieziony do wytrzeźwienia do policyjnych pomieszczeń dla zatrzymanych - wyjaśnił rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Następnego dnia, po wytrzeźwieniu, mężczyzna w czasie przesłuchania przyznał, że nie wie, dlaczego zabił zwierzę. Swoje zachowanie tłumaczył upojeniem alkoholowym. 21-latkowi przedstawiono zarzut znęcania się i zabicia kota. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

pr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ciągnął psa na lince za autem, zwierzę nie przeżyło. Prokuratura umorzyła dochodzenie

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 14:50
Nie było świadomej próby uśmiercenia zwierzęcia, lecz splot nieszczęśliwych okoliczności – uznała białostocka prokuratura i umorzyła dochodzenie, w którym badała okoliczności śmierci psa przez kilka kilometrów ciągniętego na lince za samochodem. Postanowienie nie jest prawomocne.
rozwiń zwiń