X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Program konferencji bliskowschodniej. Zobacz, co się wydarzy

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 18:44
W Warszawie w dniach 13-14 lutego odbędzie się spotkanie ministerialne poświęcone bezpieczeństwu na Bliskim Wschodzie, którego współorganizatorami są Polska i Stany Zjednoczone. Swój udział w niej zapowiedzieli m.in. wiceprezydent USA Mike Pence, sekretarz stanu USA Mike Pompeo, premier Izraela Benjamin Netanjahu oraz przedstawiciele niektórych państw europejskich i regionu Zatoki Perskiej. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/MSZ

Spotkanie, jak przekazało MSZ, będzie okazją do zaprezentowania własnej perspektywy państw położonych w regionie i poza nim w odniesieniu do aktualnych kryzysów regionalnych, jak również międzynarodowych działań ukierunkowanych na ich rozwiązanie.

Wśród poruszonych tematów mają być m.in. kryzysy regionalne i ich konsekwencje dla ludności cywilnej na Bliskim Wschodzie, rozwój i proliferacja pocisków rakietowych, · cyberbezpieczeństwo i nowe zagrożenia w obszarze energetyki, a także zwalczanie ekstremizmu i jego nielegalnego finansowania.

Swój udział w konferencji bliskowschodniej w Warszawie potwierdziło ok. 60 delegacji, w tym z ok. 10 krajów Bliskiego Wschodu oraz z wszystkich państw członkowskich UE. Na szczeblu ministra udział potwierdziły m.in. Arabia Saudyjska, Bahrajn, Izrael, gdzie będzie premier, a zarazem minister spraw zagranicznych Benjamin Netanjahu, Jemen, Jordania, Kuwejt, Maroko, Oman, Zjednoczone Emiraty Arabskie; spodziewamy się ponadto wizyty na szczeblu wiceministra z Egiptu i z Tunezji - wyliczył szef dyplomacji Jacek Czaputowicz. Jak zaznaczył, na konferencji będą reprezentowane także "wszystkie państwa UE", w tym "zdecydowana większość - na poziomie politycznym, czyli ministrów lub wiceministrów". - Jest to bardzo poważny znak, że UE będzie tutaj bardzo silnie obecna - ocenił.

Wydarzenie rozpoczęło się 13 lutego wieczorem od powitania szefów delegacji na Zamku Królewskim. Następnie goście udali się na uroczystą kolację w Wielkiej Sali Asamblowej.

Główną część konferencji zaplanowano na kolejny dzień na stadionie PGE Narodowym. O godz. 9 ma nastąpić otwarcie sesji plenarnej, przewidziane są wystąpienia ministra spraw zagranicznych RP Jacka Czaputowicza oraz sekretarza stanu USA Mike'a Pompeo. O godz. 9.30 zacznie się sesja inauguracyjna. Następnie (godz. 12.00) przewidziano lunch roboczy oraz wystąpienia wiceprezydenta USA Mike'a Pence'a i prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. O godz. 13.30 i 15.30 w programie uwzględniono kolejne sesje. Na zakończenie spotkania odbędzie się konferencja prasowa (godz. 16.35), podczas której podsumowane zostaną jego główne wątki i przedstawione zostanie wspólne oświadczenie współprzewodniczących – Polski i Stanów Zjednoczonych. 

fc


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Zieliński: organizacja konferencji bliskowschodniej kwestią wizerunku Polski

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 08:38
- Mamy informacje, że mogą być organizowane demonstracje poparcia dla rządu Iranu. Część osób pochodzenia irańskiego zamierza przyjechać do Polski - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych.
rozwiń zwiń